| ingerash_6577 a întrebat:

am o problema : sunt cu un baiat de aproape 2 luni si ne-am despartit din cauza certurilor pentru ca el statea cu o fata care ma uraste si o urasc la randul meu si el stie asta si na ne-am despartit pentru ca nu am suportat faptul ce el statea cu ea si de vreo 2 zile tot merge cu aia la biliard la club si din astea... azi am iesit cu el si cu mai multi afara dar ca amici si tot ma lua in brate si din astea, eu a trebuit sa plec acasa cu o problema si el m-a sunat si vorbeam diverse si deodata aud (ba inchidei) si era fata aia, acum seara vorbeam in conferinta pe telefon cu 2 prietene si unei prietene i-am dat idea sa il sune si sa il intrebe de ce nu mai vrea sa fie cu mine si deste si eu trebuia sa tac sa aud, si el si-o dat seama ca is si eu pe conferinta si so suparat si o zis ca nu vrea sa ma mai vada niciodata si o zis ca continua sa umble cu fata aia... intrebarea este: ce sa fac sa il iau inapoi sa ma pot impaca cu el sa fim din nou impreunacrying ce sa ii zic pe mess ce sa vb cu el
si app fata aia cica ar fi amica lui dar ar face orice numa sa ma faca geloasa

5 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau,si pentru faza cu telefonul ai vrut doar sa stii motivul,doar ca iti era,rusine. Daca nu iti accepta scuzele, asta e, lasa-l in pace.

| b3nYy a răspuns:

Pai. daca te iubeste el se va intoarce singura. si daca tu il iubesti ar trebui sa ai incredere in el. si daca tu o urasti pe fata respectiva ai face tot posibilul sa te porti frumos si sa te intelegi cu ea doar de dragul iubitului tau. bafta

| xDianne a răspuns:

Mda. si eu am fost in sitatia asta numai ca el statea cu o fata care ma intelegeam perfect. Si am vorbit cu aceea fata. Ar fi bine sa te imprietensti cu ea. Sa te " prefaci " ca iti pare rau si poate dupa va intelege cat de mult inseamna el pentru tine, si poate inceteaza. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| sweetweet a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te strecori prin grupul de prieteni al prietenului tau, adica s ate imprietenesti cu prieteni lui practic sa castigi teren in fata lui. Apoi sa te faci cand mai frumoasa posibil. Apoi sa te intalnesti din "intamplare" cu el, iar daca baiatul acela are un prieten foarte bun, cel mai bun incearca sa legi o relatie cu respectivul si nu uita sa mai pui din cand in cand la status ceva siropos gen:Nu te voi uita...You'll be mine forever...sau pune melodia Adele Someone Like You.Mult succes! Pupici