| TheLittleBigGirl96 a întrebat:

Am o problema urgenta.Sunt cu un baiat de ceva timp si chiar tin la el, dar nu il mai plac, nu stiu de ce, dar simt ca tin la el ca la un amic, un frate, nimic mai mult. Si de 2 saptamani vreau sa ma despart de el dar nu pot sa ii spun in fata pentru ca tin prea mult la el ca sa ii ranesc sentimentele. Am incercat sa nu ii mai raspun la apeluri,mesaje,etc si sa-l fac pe el sa se desparta de mine,dar nu merge. Si multi prieteni comuni spun ca el chiar tine la mine. Si nu stiu ce sa fac, nu vreau sa il ranesc sau altceva pentru ca cum am mai spus, tin la el, dar nu il plac.sad Ma puteti ajuta va rog muult.

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Nu trebuie sa incerci pe ocolisuri ci incearca direct! Oricum, vreti sa va despartiti, deci tot o sa-l ranesti intr-un fel sau altul. Cel mai bine ar fi sa va intalniti undeva si sa ii explici faptul ca nu mai merge si ca ai dori sa cobori o scara si sa ramaneti prieteni. Dar, inainte de a face pasul asta, asigura-te ca perioada asta prin care treci tu e una stabila si ca sentimentele nu o sa-ti vina la loc!