| MădălinaDinu a întrebat:

Am si eu o intrebare (am 14 ani): e normal sa-mi vina ciclul menstrual fara aboslut nici-o durere de burta? Acum 30 de minute mi-a venit ciclul menstrual. de vreo saptamana ma dor sanii asa ca stiam ca imi va veni, dar ma asteptam sa am dureri de burta ca de obicei. Ce s-a intamplat de nu m-a durut deloc burta? E normal? Vi sa mai intamplat?
Dau FUNDA. P.S.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa-i multumesti celui de sus, deoarece altele au dureri insuportabile. Poti fi fericita fiindca esti printre putinele fete care nu se plang de dureri.

| MădălinaDinu explică (pentru corbulalbrosu):

Normal ma plangeam mereu de dureri. intocmai e ciudat ca nu m-a durut deloc.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MădălinaDinu):

Fii bucuroasa. prietena mea se tavaleste pe jos de durere in primele 2 zile

| IoanaPsy a răspuns:

E normal. Uneori poti sa ai dureri foarte puternice, alteori deloc. De obicei, cu varsta se mai diminueaza durerile, dar depinde de fiecare in parte. Bucura-te ca nu te-a durut happy

| Joannaaa28 a răspuns:

Nu e nimic anormal la chestia asta, nu ai de ce să-ți faci griji! organismul fiecăruia e diferit.și da, chiar ar trebui să te bucuri că nu ai dureri pentru că sunt insuportabile. încearcă să vorbești mai deschis cu mama ta în caz că nu vorbești cu prietenele sau nu ai o soră.o să îți explice tot ce vrei să știi

| CristiCostin a răspuns:

Da, poate fi si sa nu te doara. Poate CA s-au schimbat niste lucruri in viata ta si in corpul tau. Tu stii. E posibil sa te doara in celelalte zile ale aceluiasi ciclu

| cleopatrapwp a răspuns:

Nu cred ca este vreo problema. poate ai burtica mai "rezistenta". Urmareste si luna urmatoare sa vezi ce se intampla. Vorbeste cu mama ta, ea e cea mai buna mentorita! Cea mai buna prietena, careia ii poti spune orice.Si ea a avut menstruatie, si are probabil si ea a trecut prin faza asta asa ca nu ezita sa o mai intrebi ceva cand ai vreo nelamurile.