| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare laughing In clasa, am o colega care miroase foarte urat. Toti colegii i-au spus la un moment dat asta insa ea a zis ca de fapt nu miroase ca cica se da cu parfum. A mai zis si ca nu ii pasa ce zic colegii dar normal ca noi dorim sa scapam de duhoarea care o elmina in clasa. Am incercat cu totii orice. Defiecare data cand cineva avea o guma ii dadeam si ei si cand cineva avea parfum colegii se furisoau langa ea si o parfumau dar ea tot miroase. Cum sa facem sa scapam de mirosul ei? Cum sa ii spunem ca pute de ne cade parul din nas? Si credeti ca e o idee buna sa ii zicem la doamna diriginta despre ea? Adica e atat de nasol sa intram in clasa si un val de duhoare sa ne intampine narile. VA ROG AJUTATI-NE!

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Nu prea aveti ce face. Doar sa vorbiti cu dirigintele care sa vorbeasca cu parintii ei daca nu intelege.

11 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu puteti decat sa o spalati in fiecare zi cu fota laughing Asa sigut nu o sa mai miroase, dar nu prea ai ce face, daca e fata saraca si nu-si permite? Poate acesta e mirosul ei, unii miros urat din cauza mirosului specific sau locuintei

| Miur a răspuns (pentru 愛日本):

Nu e saraca laughing Are tot ce isi doreste straight face

| neutrino a răspuns:

Daca ceea ce spui este adevarat si nu este o rautate la adresa ei, atunci este cazul sa vorbiti cu diriginta, renuntand insa la jigniri: poate ca fata sufera de o anumita boala despre care ii este rusine sa vorbeasca cu voi.

| Miur a răspuns (pentru neutrino):

Nu sufera nimic happy Crede-ma e sanatoasa tun! Dar noi nu incercam sa fim rai dar nu mai putem rezista mirosului din clasa. Si i-au zis colegii doar o data direct cand ea ne-a afirmat ca nu ii pasa. Noi nu incercam sa ii ranim sentimentele dar trebuie sa facem ceva. Nu incerc sa fiu rautacioasa doar incerc sa gasesc o solutie straight face

| T0T a răspuns:

Spune-i sa faca o baie si sa isi spele hainele, daca refuza vorbeste cu dirigintele.

| Miur a răspuns (pentru T0T):

A refuzat deja asta sad

| T0T a răspuns:

Apropo daca nu stiai parfum peste duhoare rezulta o mai mare duhoare.

| Miur a răspuns (pentru T0T):

Stiu laughing Dar am incercat mai mult cu deodorant. Incercam si noi mai multe solutii laughing

| T0T a răspuns (pentru Miur):

Nu prea aveti ce face. Doar sa vorbiti cu dirigintele care sa vorbeasca cu parintii ei daca nu intelege.

| lulu03 a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbiti cu mama ei!(daca are) dar cel mai probabil sufera de depresie sau e foarte stresata...

| Kathy21 a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa vorbiti cu diriginta sau sa va puneti un odorizant in clasa si eu am in clasa un coleg care nu miroase tot mai bine si am luat un odorizant! Stiu ca pare ciudat dar ajuta! Odorizantul l-am pus la geam unde sta el l-am intrebat daca i place mirosul si a raspuns ca da asa ca clasa numai pute el este fericit si noi la fel! Funda?

| Miur a răspuns (pentru Kathy21):

Nu stiu ce sa zic :\ Incercam o sloutie permanenta care sa o ajute si pe ea daca merge in oras undeva sau ceva de genul :\ Incercam sa o ajutam sa inteleaga ca nu zicem astea din rautaate si ca are o problema :\