| ioanaaa_1437 a întrebat:

:* Am si eu o intrebare pentru voi!
De exemplu, eu sunt o fire mai retrasa, nu prea imi place sa fac parte din grupurile acelea din liceu care sunt pline de viata, cu tupeu. etc. Mie imi place sa stau cu persoane la fel ca si mine, mai linistite, as putea spune, mai cu capu' pe umeri decat restul', care ar face orice sa fie in centrul atentiei.in pauze, nu ma prea ridic din banca, prefer sa stau si sa mai repet la o materie, intr-adevar am incercat sa ma intergrez in grupurile acelea "vesele" dar pur si simplu, mi-am dat seama ca acolo nu este locul meu.Ehh.din aceasta cauza, unii ma iau drept proasta. cu ce sunt eu de vina? ...asta este felul meu de a fi.chiar daca uneori sunt foarte retrasa, si am incercat de vreo 4 ani sa ma schimb. dar nu am reusit, si mi-am dat seama ca asa este cel mai bine, chiar daca trebuie sa suport rautatiile celor din jur.

Care dintre voi sunteti la fel ca si mine? Aveti prieteni apropiati? Cum este viata voastra?
Aaa.si cum sa trec peste rautatile celor din jur? sau ce sa fac sa aiba o parere putin mai buna despre mine?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu nu sunt chiar o persoana timida.Ma caracterizeaza ironia.Genul de om care nu poate sta fara sa zambeasca nici macar la o inmormantare. Iar acest lucru m-a ajutat mult in viata. M-am apropiat de niste oameni cu totul deosebiti, dar nu am vrut sa iti tin prea mult langa mine de teama ca m-as putea lega de ei prea profund si bursc ar pleca
Mereu pun raul in fata.Si fac misto de ellaughing
Si atunci cand se fac glume despre tine, nu zambi timid si nu pleca.Ramai si infrunta glumentul
A sterge zambetul unui zamberet care nu stie care e limita dintre a face o gluma buna si de a face pe cineva sa se simta prost e o placere. O datorie. O onoare

| Deniisze a răspuns:

Tu...
esti diferita de ceilalti...
chiar nu stiu ce sa iti zic...
trebuie neaparat sa te integrezi in grup cu ceilalti sa fii mai comunicativa straight face
am si eu asa o colega in clasa si toata lumea o vorbeste urat, gen ca nu se ridica si sta si repeta la cate o materie, exact ca tine, ba i s-au pus porecle gen "teleghidata"...
si nu prea este frumos
fii si tu mai energica mai vorbareata
sa stii ca orice inceput doare! happy
asa ca...
odata ce ai inceput nu renunta!
Sper ca te-am ajutat!
Deea kiss

| Mandy a răspuns:

Nu i-asi baga in seama pe ceilalti, si mi-asi continua viata asa cum imi place.fiecare e liber sa-si aleaga modul in care treieste happy

| DennyxD a răspuns:

Nu trebuie sa iti pese de rautatile celor din jur. ei au de pierdut. daca asa esti tu si iti place asa nu-i nimic.fi tu insati!happy Sau incearca sa comunici mai mult.nu zic sa intrii in acele grupuri dar sa fii mai energica.pentru ca apoi vin anii mai grei ai vietii si nu o sa te mai bucuri asa mult de aceste clipe(app.cati ani ai?) in fine.mai bine da tu add la id mew: denny_denisukihappy ivorbim mai multe acolobatting eyelashes
fundita?:*

| Tiffany89 a răspuns:

Daca cineva isi bate joc de tine... ii zici sa te lase in pace si nu il bagi in seama.eu asa fac.Si eu sunt o fire mai retrasa...adica sunt timida. Dar daca ma obisnuiesc, nu mai sunt.Adica eu am o prietena care nu e retrasa, e foarte tupeista.Si cu ea m-am obisnuit si nu mai sunt timida cu ea.
Trebuie sa vorbesti cu toata lumea si sa te intelegi bine cu toti colegii, dar nu neaparat sa intrii in grupul lorhappy

Sper ca te-am ajutat cu ceva:d

Pa:*

| Kanpeki a răspuns:

Exact asa sunt si eu. Am doar un prieten cel mai bun si 2-3 prieteni mai putin buni laughing Cat despre rautatile celor din jur ...nu ii bag in seama si daca continua, ii raspund cu aceeasi moneda sau imi scriu intr-un caiet data, ora si persoana care vorbeste urat cu mine si ii arat la diriginta laughing ( bineinteles ca scriu si citatul ) E extrem de ciudat : doar fetele vorbesc urat cu mine laughing ( adica majoritatea nu toate ). Eu sunt primul din clasa si poate le e si ciuda laughing Oricum... cateodata e bine sa intri in vorba cu toata lumea si sa te distrezi. Eu de exemplu am vineri reuniune si vin si alti copii dintr-a sasea ( eu sunt intr-a saptea ). Sunt prieten aproape cu toti dintr-a sasea laughing Ei nu vorbesc urat cu mine tongue Incearca sa iti faci prieteni si din alte clase mai mari ca sa te apere de cei care vorbesc urat cu tine laughing

| ioanaaa_1437 explică:

Da.ai dreptate. stii cum ii.fii in toate grupurile, dar in acelasi timp in nici unu' :d