| DauRaspunsuriBunePeTPU a întrebat:

Am si eu o intrebare urgenta la tema la latina! Trebuie sa traduc un text din latina in romana:
" Villa Rustica
Ego Marcus, filius Titi sum. Salve! In villa rustica habito. Seduli servi cum vilico terras funda arant. Cornelia, nostra mater, matrona est. Meus pater, Titus Iulius Sabinus, equitare vald amant. Numerosos equos habemus."
Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| samoila09 a răspuns:

Casuta Rustica
El este marcus, fiul lui Titi. Salvatil! In casuta rustica este un habitat. Te servesc ca si la o terasa. Cornelia, mama noastra este patroana. Fratele meu, Titus Iulius Sabinus, este amantul ei.

| DauRaspunsuriBunePeTPU explică (pentru samoila09):

Pana mi-ai raspuns tu deja eu facusem tema de mult timp. si lol, astea nu se traduc ca atare. nu e nimeni servit ca al terasa iar titus nu e amantul eirolling on the floor))

1 răspuns: