| dani97 a întrebat:

am si eu o mica nelamurire...de 2 zile capul penisului mi-a iesit complet afara si in stare erecta, si in stare flasca. Nu mai pot trage pielea la loc peste el cum eraIndiferent de marimea penisului(erectie sau nu) capul sta tot afara pielea terminandu-se odata cu inceperea capului. Pot spune ca de atunci ma incomodeaza foarte mult si la orice atingere chiar si cu blogul sau cu boxerii ma jeneaza. Nu i pot spune durere sau ceva d genu dar e incomod rau.

Imi inchipui ca fiind decalotat complet muschiul nu este obisnuit cu alte atingeri fiind pana acum acoperit de piele, dar pana cand dureaza aceasta acomodare sa`i spun asa? E deranjant...ma gadila foarte tare...sad

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Glandul e o zona sensibila si trebuie sa se acomodeze cu mediul exterior, daca pana acum a fost acoperit de preput. Va dura ceva vreme, dar cu timpul te vei obisnui si sensibilitatea la atingere va scadea treptat. Trebuie doar sa ai grija la igiena din zona respectiva si sa nu atingi cu mana, fara rost, penisul. Asta pentru a evita posibilele infectii. Cand e in stare flasca (culcat), poti incerca sa-i tragi preputul spre varf, peste gland - capul penisului), pentru a vedea cum se manifesta. In mod normal, preputul ar trebui sa ramana pe loc. Situatia pe care o povestesti tu (decalotare permanenta) e valabila doar daca se face circumcizie (indepartarea chirurgicala a preputului), dar nu cred ca e si cazul tau.