| dani97 a întrebat:

am si eu o mica nelamurire...de 2 zile capul penisului mi-a iesit complet afara si in stare erecta, si in stare flasca. Nu mai pot trage pielea la loc peste el cum eraIndiferent de marimea penisului(erectie sau nu) capul sta tot afara pielea terminandu-se odata cu inceperea capului. Pot spune ca de atunci ma incomodeaza foarte mult si la orice atingere chiar si cu blogul sau cu boxerii ma jeneaza. Nu i pot spune durere sau ceva d genu dar e incomod rau.

Imi inchipui ca fiind decalotat complet muschiul nu este obisnuit cu alte atingeri fiind pana acum acoperit de piele, dar pana cand dureaza aceasta acomodare sa`i spun asa? E deranjant...ma gadila foarte tare...

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E clar! Doar medicul poate rezolva!
Nu mai amana! Maine dimineata la 10 - ca sa fi baut si el cafeaua si aflat noutatile de la colegi/e - sa fi la usa lui!
Curaj si success!

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic, posibil sa ai fimoza!

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu reusesti sa constientizezi si sa accepti ca este o situatie complet anormala si ca s-ar putea sa fie vorba de fapt de afectiunea denumita PARAFIMOZA. Doar in urma unei consultatii efectuate de un medic urolog poati sa afli adevarata cauza a starii actuale a penisului tau. Se pare ca inelul fibros din capatul extrem al preputiului a ramas blocat in santul baanopreputial dintre gland (cap) si trunchiul penisului. Daca este asa, este o problema destul de delicata si grava in acelasi timp. Pentru a rezolva problema probabil este nevoie de o mica interventie chirurgicala prin care se sectioneaza acelui inel fibros cu diametrul foarte mic. In caz contrar s-ar putea ca la un moment dat sa fii nevoit sa suni la 112. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Sigur e parafimoză. Riști mult dacă nu te prezinți urgent la un medic specialist urolog!

Răspuns utilizator avertizat