| WeLoveIceCream a întrebat:

am si eu o poveste putin mai complicatabig grin.Cand eram mai mica, pana la 8-9 ani, am avut o gasca de prieteni in fata blocului. apoi eu am m-am inscris la diferite activitati, asa ca nu am mai avut timp si de iesit afara. Mi-am parasit prietenii, iar vara asta cand am iesit din nou afara si mi-am reluat "viata" cu ei, i-am gasit complet schimbati... Dar unii foaaaaarte schimbati. De exemplu, cel care era cel mai plangacios a devenit un fel de rapper super cool si ft dragut si fumeaza(cam toti fumeaza, nu e nimic speciallaughing). si el e in clasa cu un tip cu care am fost eu si acum el si cu inca unii de la noi din fata stau cu toata gasca fostului meu. si e o schimbare imeensa fata de imaginea cu care i-am parasit eu. toata lumea e intoarsa pe dos si nu stiu ce sa fac. sa devin ca ei, sau sa raman asa cum sunt si sa imi petrec viata cu prietenele mele(care pot sa spun ca nu s-au schimbat asa de mult)? Heelp! >Funda:"

1 răspuns:
| Miha1308 a răspuns:

E adevarat uneori lumea se schimba fara sa ne dam noi seama...asa eram si eu cu prietenii mei in copilarie,stam intr-un oras micut,eram toti impreuna iar de cand am inceput facultatea acum doi ani parca ne-am impartit toti prin toate partile,ne-am schimbat in felul nostru insa de fiecare data cand ne intalnim suntem aceeasi ca si cum nu ar fi trecut atata timp de cand nu am mai vorbit sau nu am mai ras impreuna.Tu petreceti timpul cu prietenii cu care te simti tu bine, cu care povestesti orice, cu care razi insa tine minte.tu nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni.Prietenii adevarati te accepta asa cum esti.Mult succes :*

Miha