| Siracuzia a întrebat:

Am si eu pe telefonul mobil Wi-Fi, insa nu ma pot conecta la internet de pe el, desi este activat.Cand incerc sa ma conectez, imi apare o lista de nume ale vecinilor din bloc si zice sa introduc parola.Introduc o parola gresita si zice sa selectez AP-ul Wi-Fi.Cum sa imi fac si eu o retea sau cum s-o numi sa ma conectez de pe telefon la internet? Dau Fundaaaa!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa cumperi un internet ce modem WI-FI, sau vb cu vecinii sa-ti dea parola lor.

| Siracuzia explică (pentru anonim_4396):

Si cam cat costa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Siracuzia):

Acum ai net?

| Siracuzia explică (pentru anonim_4396):

Am net pe computer prin cablu de la RDS, dar vreau si pe telefon cand sunt plecata de acasa sau ma rog si in casa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Siracuzia):

Atunci trebuie un router, de la 100 ron in sus, dar numai pentru acasa. Cind esti plecata fie cu internet din ab de mobil, fiete conectezi la orice retea pe care o gasesti libera in zona.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Router wirelles desigur.

| Siracuzia explică (pentru anonim_4396):

Si la liceu de exemplu-ma pot conecta? Platesc ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai inteles? sper sa te descurci.

| Siracuzia explică (pentru anonim_4396):

I la liceu de exemplu-ma pot conecta? Platesc ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca este la liber nu platesti nimic, de obicei ce-i pe bani este cu parola.

| Siracuzia explică (pentru anonim_4396):

Ok mersi mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Siracuzia):

Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multa'm