| Anonim0091 a întrebat:

Sal TPU, de ce nu ma pot conecta la modem cu telefonul? (prin wi-fi)
Nu imi apare la telefon numele modemului, si cand selectez wirelessul de la pc, trebuie sa bag o parola, ce parola?
Si cand scriu parola de la wireless casuta "conectare" este blocata, pot sa dau numai pe PIN WPS si anulare, ce este PIN WPS... cum sa ma conectez la net sad
Mentionez si ca sunt client nou, o fi aia? mi-am facut abonamentul acum 6-7 ore

3 răspunsuri:
| Anonim0091 explică:

Hai du-te

| StarGamer a răspuns:

Telefonul nu-ti vede wirelessul poate pentru ca este pe invizibil pentru celelalte persoane. Exista astfel de optiune la routere. Parola se afla prin niste mijloace simple dar riscante pentru ca daca explic multi se pot folosi de asta pentru hacking! Mai bine intrebi providerii tai de internet care este parola!

| SmokeBobby a răspuns:

Man tu ai parola la router afla parola si o sa-ti mearga pentru ca tu ai routerul securizat adica daca cineva vrea sa se conecteaze la wireless no sa poata pentru ca o sai ceara parola ...deci cine tia pus routerul stie si parola! BAFTA!