| YourFriend a întrebat:

Hey TPU.
Am terminat clasa a VII-a si o sa intru in a 8-a. Si cand vom termina clasa a 8-a, vom avea banchetul de sfarsit de clasa a 8-a. Problema e ca eu nu prea stiu sa dansez. Ma puteti ajuta cu vreun site sau ceva de unde pot invata individual? Macar putin sa invat si eu ca sa pot sa dansez, nu sa stau jos tot timpul.

Răspuns Câştigător
| AndreeaEma a răspuns:

Buna! Deja iti sta gandul la banchet? laughing Mai ai ceva timp pana anul viitor. Oricum, din punctul meu de vedere (aproape) oricine are indemanarea de a se misca putin pe ritmul muzicii, important este sa te distrezi, restul vine de la sine happy O zi frumoasa sa ai!

2 răspunsuri:
| dya333 a răspuns:

Pai si eu am avut aceeasi problema si pentru ca imi doream foarte mult sa stiu sa dansez fain am iinceput sa invat fiecare stil de dans si mi-am ales anumite melodii pe youtube care imi plac dupa gen hip hop,rap,pop, manele, muzica populara deoarece trebuie sa te invezti cu toate.Si incearca sa-ti faci timp si sa dansezi in casa dc nu cate o melodie de fiecare gen si mult mai bine daca ai avea si in fata videoul de la melodia ca sa inveti anumite miscari.Succes...tongue

| VladM15 a răspuns:

Nui asa greu crezi ca alti sunt mai buni decat tine nu ai vazut ca si aia la telefizor gresesc danseaza si tu cum sti ca o boaba de dans trebuie sa stii tu macar dansu pinguinului doi pasi in fata unu inapoi 2in stanga 2in dreapta uite aici http://www.youtube.com/watch?v=GpXrdg-vdVo funta