| Sandra2571 a întrebat:

Am tot auzit de Bloody Mary, de la prieteni, am vazut si legende pe net si scrisori in lant... etc dar as vrea sa stiu care este varianta originala a acestei. "povesti" trebuie sa recunosc ca in timp ce citeam toate povestile alea de pe net m-am cam speriat... Dar sunt chiar adevarate? tongue Cu toate ca nu cred, dar sunt curioasa laughing

Fundaa :*

3 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Cum spuneai, doar povesti, nu este nimic adevaratwinking

| xNutellista a răspuns:

Buna! Am incercat toate lucrurile posibile ca s-o invoc pe Bloody Mary, si nimic! Nu e nimic adevarat!

Ritualul chemării lui Bloody Mary este, în general, cam acelaşi: într-o cameră întunecată (baie, cămară), în faţa unei oglinzi mărginite de lumânări aprinse, „apelantul" trebuie să-i rostească de 13 ori numele. Intonaţia apelurilor este crescândă – de la implorare până la strigăt. La fiecare chemare, oglinda trebuie privită intens. După cum indică unele ritualuri, cel care cheamă spiritul trebuie să se învârtească pe loc sau să-l apeleze cu cuvintele: „Mary, te detest!", „Mary, vino la mine!" sau „Mary, eu ţi-am ucis fiul!" În urma acestei ultime modalităţi de apel, cel care o cheamă trebuie să fie foarte atent, pentru că spiritul l-ar putea ataca violent.
Aceasta este metoda originala. happy Zic eu smug Succes!

| Sandra2571 explică (pentru xNutellista):

Eu stiam ca trebuie sa ii rostesti numele doar de 3 ori. laughing oricum... te cam sperie mai ales daca esti ca mine I don't want to see