| ISQ a întrebat:

as vrea sa-mi cumpar un iphone 3gs
dar mie foarte frica sa nu se strice touch screen-u in vreo 2 anii

touch screen-u se strica?
daca da de la ce?
de la apa?
praff?

vreau detalii in care sa-mi ziceti daca se strica sau nu si cum...

FUNDA

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

La o utilizare normala touchscreen-ul nu se strica. Bineinteles ca trebuie sa te feresti de socuri tehnice, adica sa-l scapi pe jos sau in apa.Touchscreen-ul se sterge cu alcool pentru degresare din cand in cand sau apa cu detergent.

| 1aprilie a răspuns:

Nu se strica repede touch-ul

| CrunkBoy a răspuns:

Touch screenul rezista multi ani daca nu este zgariat, daca telefonul nu este fortat sa stea intr-o anumita pozitie si exista o solutie pe piata care sterge zgarieturile de pe ecran aia te poate ajuta daca ai mai multe zgarieturi, dar la cele adanci nu face minuni... atat pot sa iti spun eu, nu sunt cine stie ce expert in domeniu dar iti spun ce stiu din experienta big grin

| ISQ explică (pentru CrunkBoy):

Cam cati anii rezista daca nu e spacat pe jos sau nu pateste nimic?

| CrunkBoy a răspuns (pentru ISQ):

Pai nu au un termen limita, rezista 4-5 ani lejer