| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am spart oglinda din greseala nu stiam ca e in pat si cand am tras cearsaful a cazut si s-a spart.Mama mi-a spus ca daca spargi oglinda ai 7 ani de ghinion, dar eu cred ca e doar o superstitie.Deci daca spargi o oglinda ai 7 ani de ghinion sau e doar o superstitie?
Funda big grin

4 răspunsuri:
| maryy a răspuns:

Nici eu nu cred in nici-o superstitie.Eu nu am spart nici-o oglinda si totusi de vreo 2 luni am un ghinion...m-am taiat,mi-am rupt mana,ma lovesc si m-am mai ales si o raceala laughing. Stai linistit\a, in viata cand trebuie sa se intample, se intampla si nu poti face nimic!

| PisicaRoz a răspuns:

Vezi si tu cum iti merg zilele urmatoare si vei afla daca ai ghinion sau nu:p oricum eu nucred ca o sa ai ghinion 7 ani laughinge o prostie de superstitiehappy

| dubstep97 a răspuns:

Stai linistita. E doar o superstitie. N-am auzit pe nimeni sa se vaite de ceva dupa ce a spart o oglinda. Daca as fi in locul tau as tachina-o pe mama ta inventand alte superstitii.(ex:Mama ai lasat lumina la baie deschisa o sa ai 10 ani de ghinion)laughing FUNDA big grin

| RawGrey a răspuns:

Daca crezi in continuare in cei 7 ani de ghinion o sa ii primesti 100%! Nu te mai gandi nu o sa ti se intample nimic! Este doar o superstitie dar. daca te vei gandi in continuare ca vei avea acei ani de ghinion. crede-ma ii vei primi si iti vei blestema zilele!