| Dydy2306 a întrebat:

Chiar ai ghinion daca spargi o oglinda?big grin[am spart 2 astazi:-s]

Răspuns Câştigător
| Kodokuna a răspuns:

Hm,nu prea cred.Eu am spart vreo sase in ultimii ani dar imi merge tot mai bine.
Doar superstitii...Se adeveresc numai cand crezi in ele.

4 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Sunt doar niste superstitii...Ma rog, fiecare are parerea lui

| Papusik a răspuns:

Nu, nu e adevarat. sunt doar niste superstitii.

Eu am spart multe oglinzi si sunt teafara si nevatamata.
N-am ghinion

Nu-ti fa griji, nu o sa ai ghinion, e doar o superstitie.

Succes happy!

| Nu a răspuns:

O Doamne!
E grav!
Una daca o spargi se zice ca astrul celest va cobora din cer cu ingerul cel mic si gri iar diavolul cu cornite rosii in bucle verzi se va uita la tine cu ochii de sticla sparta si te va blestema.
La a 2-a se zice ca o sa mori.
E grav!
Fugi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. tot ma intreb de ce lumea mai crede la lucrurile astea de copii de 5 ani.