| cutiutacuvise a întrebat:

Am o intrebare... ce subiecte as putea deschide cand ma plictisesc? Nu stiu sa fie ceva interesant. Este vorba despre un baiat de care imi place mie si nu stiu ce anume sa vb cu el. Nu trebuie sa fie ceva anume; o discutie pur si simplu... o discutie interesanta! astept raspuns. Multumesc! dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| andre2726 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa vorbesti despre ceva ce sti ca lui ii place nu poti vorbi despre ceva ( oricat ar putea fi de mega interesant ) daca pe el il plictiseste de moarte, si sa speri ca va mai vrea sa vorbeasca cu tine, asa ca cel mai bine (parerea mea) e ca trebuie sa afli ce il intereseaza pe el. Uite de exemplu de obicei baietii adora fotbalul si masinile(mici excepti)dar mai sunt si baieti pasionati de...stiu si eu...carti poezi, depinde de persoana, nu poti vorbi cu un handbalist despre fotbal sau invers sau despre un iubitor de poezi despre lupte. Afla ce ii place si abordeaza subiectul daca nu sti nimic despre ce ii place documenteaza-te succes si conversatie placuta big grin