| Xenia16 a întrebat:

Cand sfarsesti o relatie si trec cateva zile si observi ca numai simti nimic pentru acea persoana, unde se duce iubirea aceea pe care o simteai cand erai cu ea? Dispare sau ramane tot in inima ta?

4 răspunsuri:
| EyeCandy a răspuns:

Cand se intampla asta, inseamna ca nu a fost dragoste adevarata ci mai mult o afectiune sau atractie deoarece nu poti sa uiti pe cineva iubit doar dupa cateva zile happy

| SaBriinaa a răspuns:

Se duce in creier, caci se transforma intr-o simpla amintire. Faptul ca nu mai simti nimic pentru o persoana nu inseamna ca nu ai iubit-o ci poate te-a dezamagit sau poate dragostea a disparut deja de cand erati impreuna.In schimb, daca ati ramas prieteni, vei vedea ca vei fi apropiata de persoana respectiva, deci inima inca isi aduce aminte de clipele trecute. Poate se starneste din nou o flacara...Cine poate stii? Sper ca te-am ajutat, insa iubirea e un lucru prea complicat...Vine si pleaca fara sa-si spuna destinatia.

| Osirius a răspuns:

Daca nu mai simti nimic dupa cateva zile inseamna ca n-ai iubit acea persoana, ci a fost doar o atractie de moment.

| adry2001 a răspuns:

De acord cu Osirius.