| alipusy a întrebat:

ce faceti? am o problema: maine am stiinte si nu am chef cum sa fac sa nu merg la ora?

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Hai, mai, ca e ultima saptamana, ce ti se poate intampla daca ai stiinte?
In regula, daca ai stiinte prima ora, poti sa nu mergi. Te duci de la a doua si daca te intreaba colegii ceva zici si tu ca ai dormit prea mult (daca esti la program de dimineata) sau ca ti-a fost rau, ca ti-a picat rau masa de dimineata(daca inveti dupa amiaza).
Daca ai stiinte ultima ora, sau penultima si dupa nu mai ai nimic important, zici si tu ca te-a durut burta sau capul si nu mai puteai sa stai concentrat si ai plecat acasa.
Desi sfatul meu e sa nu chiulesti, faci cum vrei.
Pa, pa!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Scoala nu merge dupa cum ai tu chef, e o ora nu 30000000000000.

| Joannaa a răspuns:

Heii.Dupa parerea mea, vrei nu vrei trebuie sa mergi la scoala pentru ati incheia media la materiile pe care le ai.Mai sunt 2 zile si avem oficial vacanta!

| FadetoBlack a răspuns:

Păi nu mergi happy

| BlackEyedGirl a răspuns:

Te prefaci bolnav si nu te duci la scoala, iar daca nu e nimeni la tine acasa, poti spune ca nu te-ai trezit, ca nu a sunat ceasul (in caz ca faci ore de dimineata) sau ca i ceasul dat cu o ora inapoi - asta daca ai stiinte prima ora - sau daca nu, pleci si gata si spui ca te duci la cabinet, astfel nu o sa iti puna absenta, sau te poti invoi la profesorul respectiv si zici ca iti e rau.

| pisicutzamik a răspuns:

Pai pleaca mai tarziu de acasa si gasesti scuza ca nu te-ai trezit