| anonim_4396 a întrebat:

Ce intelegeti voi prin citatul "Tot ce e bun in viata este ori ilegal, ori imoral, ori ingrasa" [ de Murphy ]?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Asta a fost spusa de un om care are nevoie de aventura, care traieste viata ''la maxim''.
Sincer, eu cred ca exista lucruri bune in viata gratis, care nu sunt ilegale, imorale, si nici nu ingrasa. Cum ar fi o plimbare cu iubitul sau amicii, o seara cu familia, etc. Dar na, un om in cautare de aventuri nu spune ca lucrurile astea sunt ''bune''.
Deci, eu cred ca citatul e o prostie, cel putin mie nu mi se potriveste deloc happy.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ba, eu nu inteleg nimic, mie imi place varza, da' varza ii varza, nu marijuana, nu pi... pasarica, nu porc. Deci nu-i nici ilegala, nici imorala, nici nu ingrasa. Deci, sunt complet in confuzie. straight face

| Zenithf a răspuns:

Singura concluzie la care pot ajunge este ca lu' nenea Murphy nu-i placea varza. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Zenithf a răspuns (pentru DrugღDreamsツ):

Pai vezi ca nu-i neaparat ca un lucru bun sa fie cum a zis el, vezi si raspunsul lui MasterOfDisaster. Doar daca tie nu-ti plac decat sa traiesti "la maxim", cu droguri, bauturi, tigari, pitipoance, daca iti trebuie un Audi Q7 si nu te multumesti cu un Volvo S60 din 2003-2004, atunci pentru tine suna acest dicton.

| Sadop a răspuns:

Tot ce il face pe om fericit ( material ) nu e bun. Ori e ilegal ( de multe ori bani ), imoral sau ingrasa ( mancarea laughing ).
Bafta!

| Lou222 a răspuns:

Ce e bun adica, ilegal: cand furi sau faci ceva ce interzice politica. Imoral atunci cand faci ceva si iti cade prestigiul de sine... Si ce.ingrasa este mNcarea.