| WeLoveIceCream a întrebat:

ce nume sa ii pun catelului meu? inca nu mi l-am luat, asa ca nu stiu daca o sa fie fata sau baiat. Daca ar fi fata ce nume ar fi mai dragut? Dar daca ar fi baiat? Ms muult si funda cat vooi de mare!happy:X

11 răspunsuri:
| madda9588 a răspuns:

Depinde ce culoare are, daca e jucaus/a...
Mai bine alegi singura numele cu ajutor de aici:
http://www.petz.ro/animale-de-casa/fun/nume-de-animale.php
http://www.catei-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-catei-4.html
http://www.caini-pisici.com/....../index.php
Anunta'ne si pe noi ce ai ales;;)

| Kiddzo a răspuns:

Daca e baiat numeste-l Hector love struck!
Daca e fata incearca Pesmet sau Capsuna big grin.

| CastraveteMurat a răspuns:

- NUME DE CAINI A -
Aaron, Adishor, Adolf, Adonis, Agora, Aky, Al bundy, Alachin, Albastra de rusia, Albastru, Albastru de rusia, Albastu de rusia, Albert, Albus, Aldo, Alessandro del proscciuto, Alf, Alfi, Alfie, Alfonso, Alfy, Aliosha, Alonzo, Alpi, Alupegus, Amedeo, Ami, Amir, Amo, Amos, Andruska, Andy, Angel, Angela, Angora, Antonio, Antrax, Aramu, Ares, Argo, Ariel, Aristotel, Arki, Arko, Arlequino, Armin, Arnold, Arshinel, Artemis, Aschiuta, Asde, Ashor, Askyn, Aslety, Astor, Athos, Aurica, Axel, Axi, Axy, Azorel, Azyz

- NUME DE CAINI B -
Băsescu, Babu, Baf, Baghera, Bagherita, Baky, Balamuc, Balan, Balgit, Bali, Balki, Baloo, Baltazar, Bambi, Bambucha, Banderas, Bandit, Banel, Barak obama, Barnaby, Barsik, Baruch, Bascula, Bascuta, Baselu, Basescu, Basti, Bazdak, Bebe, Bebitza, Becali, Beezy, Bella, Bello, Bengay, Benone, Berlioz, Bertie basset, Bestie, Bestiuta, Bethi, Betty, Biţă, Bibi, Bibicu, Bichon, Bicu, Biggy, Bijou, Bijoutzzu, Bijoux, Biju, Biju0, Bilă, Bila, Bili, Billie, Billy, Bilutza, Bimbi, Bimbo, Binjunel, Bipsy, Birbilica, Birlic, Birmaneza, Birmaneze, Biski, Bismarc, Bismarck, Bismark, Bitza, Bize, Bizelutza, Bizghi, Bizu, Black, Blacky, Blakie, Blaky, Blanamotti, Blinchi, Bling bling, Blondu', Blu, Bluby, Blue, Boaca, Bob, Bobby, Bobi, Bobita, Bobitza, Bobo, Bobocel, Bobuleac, Boby, Boby nelson, Boc, Bodan, Bogi, Bogyoka, Bolly, Bombescu, Bombita, Bombo, Bombonel, Bombonel meunel, Bonifacio, Bonifaciu, Bonny, Bonzo, Boris, Boschet, Boschete, Boss, Bossbon, Boston, Botezatu, Boticelii, Boto, Botosh, Botzu, Bozo, Britanica, British shorthair, Britty, Browni, Bruno, Brutus, Bu, Bubu, Buckluk, Buffy, Bufi, Bufolino, Bulă, Bulache, Bulgaraș, Bulgaras, Bulgarash, Bulina, Bulisor, Bulz, Bumbu, Bumi, Buratinho, Burtica, Buschi, Busica, Butzu, Buxinovator, Buzdi, Buzz, Bytzanu

- NUME DE CAINI C -
Cacacia, Cacat, caca, Cacharel, Cacy, Cady(pisica baji frumusica), Caisa, Cakero, Calu, Cappucino, Capucino, Carlo, Carlos, Casio, Castrafian, Castravete, Caters, Catranel, Catzu", Ceauşescu, Chachi, Chaki, Chanel, Chante, Chaplin, Charlie, Charlly, Chartreux, Chean, Checki, Chibrit, Chichi, Chichiuta, China, Chioru' , Chipi, Chirpici, Chiuchitu, Choco, Chocochipcookie, Chopin, Chucky, Chupete, Chyry, Ciacarel, Cici, Cicilica, Ciclop, Cico, Cicy, Ciki, Cinnamon, Cioaca, Cioby, Ciorapel, Cipi, Ciubotzel, Ciuciulete, Ciucurel, Ciupanezul, Ciupi, Cliff, Cocaina, Coccolino, Coco, Cocolos, Cocosel, Cocutz, Codiţă, Codirete, Codita, Coditza, Codrutz, Codycutu codicaru baj, Coitica, Coitza, Cojo, Cojocel, Cometa, Compostel, Comsa, Congo, Coscarel, Cosminprostu,alexandrutampitu, Cosoiash (cotoi+pisoiash), Costache, Costel, Costica, Coto, Cotosman, Crin, Crontzy, Crookshanks, Cucutu, Cupidon, Cuzea

- NUME DE CAINI D -
Daisy, Dali, Dane, Dani, Danila, Danut, Darky, Deiu, Delon, Denis-pericol public, Denisa idioata, Dennis, Deshu, Dexter, Dezon, Dică, Dicki, Dicky, Didutzu, Diego, Diesel, Dily, Dixi, Dixie, Dixy, Dodo, Dody, Domi, Dominic, Domnul kett, Don omar, Dony, Dorai, Dorib, Doris, Dorondel, Dosia, Dracelu, Dracusor, Dravy, Drog, Dropy, Dubai, Ducele wiskas toto, Dustin, Dutzu

- NUME DE CAINI E -
Eak, Ejbillly, Ejboooooo, Ejbundo, Elian, Elu, Elvis, Emo, Epsilon, Epslon, Eretiksuleretic, Erick, Escobar, Escooooo, Esteban, Eugen, Exi, Exotic shorthair

- NUME DE CAINI F -
Fabyo, Falfy, Fane, Fanica, Felix, Fellix, Femela, Fess, Fido, elvis, Fifi, Fifinela miki si dolf, Figaro, Fighi, Fin-fin, Findus, Finel, Firicel, Fitz, Fix, Fizz, Flafy, Flaky, Flamingo, Flash, Flii, Florin, Florinel, Floriu, Fox, Foxx-foxxy, Franco, Francois, Frantz, Freddy, Frederic, Friday, Friti, Fritz, Fritzy, Frodo, Frutti, Fufa, Fufik, Fufiq, Fufu, Fulgut_fluffy, Fupu

- NUME DE CAINI G -
G bubu, Gaby, Gafy, Gaga, Gaganutza, Gandon, Garfield, Garfild, Garlfied, Gashpar, Gatito, Geallishor, Gecky, Geo, Geony, Georgica, Geovanny, Gertz, Gesi, Ghemulet, Gheorghitza, Gheruta, Gherutza, Ghipsi, Ghita, Ghitza, Ghizmo, Gica, Gicu, Gicu-jicu, Gigel, Gigwl, Gimy, Gino, Gionni, Giovanni, Giuseppe, Glontz, Gogo, Gogoasa, Gogoase, Gogosel, Gogu, Gogutu, Golanel, Gonzo, Gorgorita, Grasu, Grasunel, Greeny, Grigore, Grinch, Grivut, Grizzy, Grumy, Gubi, Gugu, Guguta, Guido(seciteste ghido), Gulerash, Gulliver, Gus, Gustave, Guta

- NUME DE CAINI H -
Haciu, Halkidiki, Hanibal, Hanny, Hany, Harry, Hegel, Heimlich, Henry, Herman, Herrfritz, Hichi, Hugo, Humphrey, Humunucuakua, Huni

- NUME DE CAINI I -
Ianis, Ibo, Igor, Iivefemocid0, Iliutza, Ionica, Ionut, Irinel, Iris, Itzicu, Iulius, Ivan, Ivanu stiu, Ivet

- NUME DE CAINI J -
Jack, Jamal, James bon, Jan, Jardel, Jazz, Jeff, Jerry, Jessy, Jhony, Jimi, Jimmy, Jimmy san, Jinx, Johnny, Jojo, Joni, Jonny, Jony, Jordy, Jordy si.r, Joy, July, Jumpy

- NUME DE CAINI K -
Kaka, Kasmir, Kato, Kedir, Kent, Kenzo, Keo, Kerem, Ket, Kidu, Kike, Kiki, Kiko, Kim, King, Kirk, Kisa, Kiskanál, Kiti cat, Kittu, Kity, Kiza, Klaus, Knut, Korat, Kormi, Kouky, Kucki, Kuki, Kuky, Kyoto

- NUME DE CAINI L -
L0oolp;opo09000090o,llp;lllllllllllll, Labuta, Lady, Lake, Le noir, Lenin, Leo, Leo,leonardo,, Leonard, Leone, Leonidas, Leuache, Lex, Lidutzu, Linx, Lisu,topsy,maris, Lizucu, Loly, Lord, Lori, Luca, Lucifer, Luckie, Lulu, Lus, Lutzy, Luxor, Luxoriandru, Luyy

- NUME DE CAINI M -
Măucu, Macedonski, Macek, Macho, Machu pichuu, Macrou, Madonel, Mady, Magic, Mahomed, Maic, Maidaneza, Maine coon, Malîşka, Mandy, Mano, Manson, Manx, Mao, Marcelino, Marchiz, Marciz,stiopa, Marck, Marco, Marin, danila, tache, mishu, Mario, Marlanu, Marlin, Marrakesh, Marsel, Marti, Martin, Martinel, Marty, Martzafoi, Mat, Mata, Mati, Matrix, Maty, Matzy, Mau, Maulli, Mauss, Mauzi,mausi,tomita,riciu,codita,gigel,busu si pufu, Mawzy, Max, Maximus iq, Maximusiq, Maxyk, Mcki, Meball(chiftelutza), Melly, Meme, Memo, Merisor, Merlin, Merlinica, Miauci, Miaumiua, Miaunel, Micci, Michael, Michi, Michi,cipi si papusa, Mickey, Micki.micut,pufi, Micky, Mickydula, Micu`, Mihaita, Mii, Mike, Mikey, Miki, Miky, Mili, Millie, Milo, Milou, Mimi, Minu stiu, Miorlau, Mirco, Mirika, Misa, Misha, Mishoo, Mishu, Mishu meatball (meatball inseamna chifteluta), Mishulica, Misi, Missy, Mister piky, Misu, Misulica, Mit-chit, Mita, Miti, Mitica, Miticu, Mitili, Mitoi, Mitru, Mitrutz, Mitsubishi, Mitsucu, Mitu, Mitu-pitu, Mitulica, Mituri, Mity, Mitza, Mitzi, Mitzicu, Mitzoi, Mitzosik, Mitzu, Mitzu-pitzu, Mitzuchi, Mitzunila, Mitzuri, Mitzy, Miu, Miza, Moaca, Mocioflet, Mocutza, Mojel, Mok, Monel, Monstrulet, Monti italo, Montzy, Mori, Moritz, Morrys, Morys, Moshu, Moshulik, Motan, Motanel, Motanel pisicel zorro, Motanova, Motansky, Moti, Motik, Moto, Motoc, Motocel, Motochic, Motorash, Motty, Motu , Moty, Motzard, Motzart, Motzi, Moulin, Muc, Mucles, Mufa, Muffy, Mufulete, Muie, Muki, Muky, Mulata, Muluc, Mumu, Mumuncu, Munaf, Murdarici, Murik, Muryic, Murzic, Mushetzel, Mushu, Mushy, Musi, Music, Mustacila, Mutu, Mutzu, Mutzunica, Myky, Mytzu

- NUME DE CAINI N -
N cvcnv, Napoleon, Nastase buci-buci, Nastuas, Nasturel, Nebunica, Neghiniţă, Negoro, Negri, Negrinno, Negrio, Negrutu, Negrutz, Negrutzu, Negruzzi, Negry, Negu, Nelson, Nemo, Neon, Nero, Nessy, Nexus, Nica, Nicky, Niki, Ninja, Nino, Nita, Nixon, Nomercy, Norocel, Norvegiana de padure, Nume de motani , nu stiu-nu stiu, nu stiuu

- NUME DE CAINI O -
O iubesc pe georgiana,pisica de peste drumlaughinglaughingrolling on the floor, Ochan, Odie, Okamoto, Okisor, Olcit, Oli, Olica, Oliver, Omega cat], Omy, Oncescu, Opt, Orbete laughing)), Osama, Oscar, Oscar von cogsworth, Otto, Ouzo, Ozzie, Ozzy, Ozzy aventura

- NUME DE CAINI P -
Pablino, Pacalici, Paco, Paganini, Pamatuf, Pampilica, Pancho, Panda, Papadie, Papi, Papisharpa, Papsa, Papy, Participiu, Pasa, Passat, Patratel, Patraulea, Patrick, Paturel, Pearl, Pedala, Pepi, Pepino, Pepsi, Persan, Persana, Persidu, Peteck, Peter, Peticel, Peticut, Pety, Pheonix, Phillipe, Pi, Piţu, Pichi, Piciu, Picur, Piersic, Piky, Pill, Pinki, Pinky, Pipinel, Piratelu', Piri, Piscot, Pishcot, Pishulik, Pisi, Pisica, Pisica birmaneza, Pisica persana, Pisicel, Pisicutza, Pisinuc, Pisiou, Pisu, Pit, Piti, Pitik, Pitu, Pitzi, Pitzu, Pitzy, Pitzymic, Pixel, Platon, Pocires, Poke, Pompom, Poncic, Pony, Pooffy, Poponeata, Porno xxx erotic, Porthos, Portocala, Portocali, Printul pufy, Pu mik, Pucu, Pudel, Puf, Pufarin, Puff, Puffi, Puffo, Puffu, Puffy, Pufi, Pufica, Pufilololipodinabacartejivau, Pufisor, Pufonel, Pufosul, Pufu, Pufuleana, Pufulet, Pufulete, Pufulete,puffy, Pufuletz, Pufulica, Pufy, Puki, Puky, Pukylax, Pulpita, Pumi, Pupus, Puricel, Pusikat, Pussy, Pussykat, Pusu, Pusy, Pusypams, Puta, Pyky

- NUME DE CAINI R -
Raba, Radarut, Rafi, Rahat laughing laughing rolling on the floor rolling on the floor, Raimbo, Raj, Ralf, Ramon, Ramses, Randu, Randunel, Randy, Rapa, Rashid, Rasputin, Rasty, Raul, Raziel, Razvanel, Rebelde, Red bull, Regis, Remy, Renegatu, Reno, Renzo, Rex, Rian, Rica gramada, Richmond, Richy, Rici, Riciu, Ricki, Ricky, Riffy, Rik, Rika, Riky, Robert, Roberto, Robespierre, Roby, Rocco, Rocko, Roco, Rodger, Rogerr, Roghy, Rohan, Roky, Romeo, Roni, Ronny, Roski, Rosky, Rostogol, Ruby, Ruffus, Rufus, Rufus -fox, Rumburak, Rusalin

- NUME DE CAINI S -
Sacha, Sache, Sachi, Sachira, Sadam, Sake, Salem, Salim, Sally, Sam, Samir, Samson, Samurai, Sasa, Sasha, Sasi, Scaparici, Scarface, Schatzi, Schmitz, Schwartzy, Scotty, Sculutzu, Selis, Semaphor, Sensei, Seth, Severus alexander, Sfarc, Shari, Sharik, Sharlot, Sharshta, Shasha, Sherkan, Shirin, Shiro, Shmity, Shtreffy_buby, Shumi, Siamez, Siameza, Silk, Silver, Silvestru, Simba, Sined, Siretel, Skama, Skill-tzu, Skippy, Sky, Smecherila, Smiley, Smoala, Smoc, Smoky, Snowball, Snowie, Snowy, Sobolansky, Socrate, Sofian, Solo, Somali, Soni, Sonique, Sosetel, Sosetel_sosy, Sosonel, Sotto, Spanzurila, Spartacus, Speedy, Sphynx, Spidi,leu,soarece, Spike, Spirake, Spot *, Spoty, Spukemon, Stalin, Stanjenel, Star, Steaua, Stefaneel, Stefanut, Stelica, Steluta, Sticky, Stitch, Strengarel, Stres, Struţi, Sufletel, Suge plula, Sumi, Summsel, Sunny, Surubel, Sushi, Suzuky, Suzy, Switty, Sylvester, Sysy

- NUME DE CAINI T -
T, Taj, Take, Tammy, Tandarica, Tanica, Tanigru, Tano, Tanu, Tanu si napi, Tanu, grig, ciufi, ciufulici, fleur,zoppo, derbi, Targusor, Tarkan, Tarky, Tarzan, Tatarul, Taz, Teddy, Tedy, Terente, Terry, Tess, Tessy, The cat, Thoma$, Thomas, Thomas-tomy, Tibi, Tiganu, Tiger, Tiggrutu, Tighi, Tigrata, Tigrel, Tigrisor, Tigrisor ii, Tigruţ, Tigrut, Tigrutu, Tigrutza, Tigry, Tili, Tilica, Tilu, Timi, Timidel, Timmy, Timoftica, Timoftie, Timy, Tin gri, Tinkerbell, Tinotiti, Tintiri, Tiru, Tisu, Titi, Titos, Titu, Tix, Toader, Tobby, Tobi, Tobita, Tobo (tobosarul), Toby, Tod, Toffy, Togo, Tolstoi, Tom, Tom mitz-chitz, Tomas, Tomberon, Tomcat, Tomi, Tomi junior, Tomilitza, Tomita, Tomitza, Tomizu, Tomkat, Tommy, Tommy lee, Tomy, Tomytza, Toni, Tonti, Tonto, Tontonel, Tony, Topsi, Topssy, Torky, Torpila, Tosi, Toth, Toto, Totolino, Totonel, Totto, Toty, Totzi, Toulouse, Toulouse aristocats, Toy, Tradiceanu, Trafalet, Traian soseta, Trakty, Triceanu , Trifoi, Trigrule, Tristan, Tuchi, Tuchis, Tuiti, Tuki, Tukie, Tuluz, Tumba, Tupak, Tupi, Turby, Turc de van, Turturel, Tuto, Tutti, Tutu, Tweety, Twix, Tyc, Tyson, Tytu, Tzache, Tzanki, Tzaputzicu, Tzibi, Tzicu, Tzontonel, Tzontzonel, Tzontzonels, Tzuca, Tzucurash, Tzuki, Tzumy, Tzupy, Tzurica, Tzushcutzipilichi, Tzutzu, Tzutzy

- NUME DE CAINI U -
Uci, Uffy, Ulise, Upica, Urica, Ursache, Ursulet

- NUME DE CAINI V -
Vadim, Vampy, Vandam, Vasile, Vasilica, Vico, Vili, Vladutz , Voiculescu

- NUME DE CAINI W -
Warly, Whiskas ollyver kan-motan, Whiski stalinskaya, Whisky, Whoopi, Willy, Wiscky, Wiski, Wolfi

- NUME DE CAINI X -
Xanti, Xici

- NUME DE CAINI Y -
Yamatzu, Ygor, Yoda, Yogus, Yojic, Yonatan, Yoru, Yoshi, Yoshy, Yoyo, Ypi, Yuki, Yuri

- NUME DE CAINI Z -
Zachary, Zache, Zakarel, Zandezulin, Zane, Zanzibar, Zaratustra, Zero, Zeus, Zgarci, Zglombi, Zizi, Zizou, Zorba, Zorro, Zouzou, Zozo, Zozolin, Zukiny, Zuky, Zuzu

Sa ma anunti si pe mine ce nume alegi kiss

| alinutza92r a răspuns:

Daca ar fi fata: sisi,eliza,lola,poca,tina,brenda,carla,iza, tesa
daca ar fi baiat: paco, coco
sau mai bine intri aici http://www.catei-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-caini-10.html

| Bubbles1218 a răspuns:

De baieti ar fi : bubbles-așa il cheama si pe catelul meu si suna bine love struck,pinky,aky,ice,blacky, lulu
de fete : sisi, da-mi, miley laughing, ii poti pune numele actorului, cantaretei tale preferate love struck

| maryo238 a răspuns:

Daca e fata pune'i Carla, daca e baiat pune'i jimmy, sau spike.:d funda? :d

| ginaosar a răspuns:

Uite aici https://www.youtube.com/watch?v=_ouP_Eo3ToA

Sunt foarte frumoase, sper sa te ajute

| Bogdanmarianmgh a răspuns:

Eu am gasit aici
https://pedanny.blogspot.com/2021/04/nume-de-caini.html

Sunt foarte bune o sa îți placa

| GuessWhoIAm a răspuns:

Daca e Fetita pune`i numele Lara...iar daca e baiat numeste-l Ronnye sau Spike

| DarkJoke a răspuns:

Daca bait pune i pudy si dcai fata tina cel mai bun