| cOoKieNeRd a întrebat:

ce pot face pentru a fi scutita de sport? profesorul nostru e foarte rau si exercitiile care ne pune sa le facem sunt grele si cand o dau in bara toti rad de mine iar eu ma simt penibil. nu mai suport! ce pot face? care e solutia? funda!

4 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Daca n-ai vreo boala care te impiedica sa practici sportul e destul de greu sa faci rot de scutire. Dar daca te duci la medicul de familie si il rogi ar putea sa iti faca o astfel de scutire.
Totusi, sfatul meu ar fi sa nu iti prea pese de parerea altora, si sa incerci exercitiile respective pana iti ies. Sportu inseamna sanatate, deci n-ar-e rost sa te lasi din cauza altor ''destepti''.

| Mademoiselle18 a răspuns:

Nu are rost sa iei scutire din moment ce nu ai o boala grava.Si eu sunt praf la sport laughing si logic ca lumea rade cand fac vreo`boacana.dar sincer am inceput sa rad si eu cu ei.Incearca sa le faci pe cele mai "accesibile" si evita exercitiile pe care chiar nu le poti face. Explica-i profesorului ca nu poti sa faci anumite lucruri si gata! Eu una nu am sarit capra anul trecut si mi-a pus 3 rolling on the floor) dar tot el l-a transformat in 9 asa ca oh go on Nu te stresa cu parerile altora..chiar nu meritahappy Invata sa faci haz de necaz si nu o sa te mai simti prost :* Sper ca te-am ajutat.:d Fundita?happy

| loveisfreedom a răspuns:

Poti merge la medic ii dai bani si iti da imediat.(30-50 lei)

| octavia1992 a răspuns:

Poti merge la un medic specialist si sa ceri o scutire medicala.