| JaCKz0r a întrebat:

Hey TPU,ce se simte sa ai o persoana iubita,si s-o poti sa o alinti cand e suparata,sa o imbratisezi, sa o saruti..Etc? >:
Adica am 13 ani si nu v-as pune intrebrea asta daca nu mi s-ar fi intamplat ceva.
Am visat ca aveam si eu o prietena,adica pana acum nu m-au preocupat chestiile astea cu prietena,doar ies cu prietenii pe afara sau stau pe facebook, in fine.Visul parea foarte real,adica ne-am cunoscut intr-un parc,povesteam intr-una etc etc si na,de acolo m inceput sa simt ceva,adica chiar ciudat daca era vis,parca eram chiar acolo, ca si cum ar fi real.Ma simteam bine si era placut.
Sper sa nu ma luati drept un disperat,doar ca nu am mai simtit aia,chiar daca era un vis, si nici unul din vise nu mi s-a intamplat sa fie chiar asa real o.O.
Intrebarile mele sunt cea de sus si inca una: E normal sa am astfel de ganduri al 13 ani?

P.S: Fata care am visat-o nu am azut-o in viata mea,caracteristicile unele le tin minte, dar fata nu mi-o amintesc u.U (ciudat)

Răspuns Câştigător
| HeiSuntNati a răspuns:

E normal sa simti asa ceva happy. De la varsta ta incepi sa simti cate ceva pentru o anumita persoana. Incepi sa o indragesti si sa ti la ea. Doar, ca dupa parerea mea, nu e bine sa ai de la varsta de 13 ani o relatie. Nu mai ai timp de tine, de prieteni, de joaca si cel mai important de scoala. E bine sa fi vorbaret si de treaba cu toti. Dar nu e bine nici sa te atasezi prea mult de o anumita persoana. Sunteti mici, si la un moment dat o sa va plictisiti, si o sa ajungeti sa va certati si o sa va raniti unul pe celalt. Ce pot spune, si eu la varsta ta am avut fel si fel de vise, uneori visam si ochii deschisi, dar am preferat pana la examene, sa fiu concentrata pe carte si mai putin pe relatii. Sper ca te-am ajutat. Daca mai ai intrebari, putem sa vorbim in privat happy

| JaCKz0r explică (pentru HeiSuntNati):

M-ai ajutat forte mult, nici probleme la scoala nu am, zic eu (premiul 1 laughing ) si toti stiu ca nu ma las de carte ori ce ar fi, pentru ca stiu ca fara carte nu devii nimic, n-o sa ai bani, si n-o s poti sa-ti ajuti copii cu fel de fel de jucarii sau daca are ceva la dotcori, sa fie fericiti.Multumesc din nou si am sa tin cont de sfatul tau.

2 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

O sa traiesti si tu sentimentele astea. Sunt vise, e normal