| Yohei a întrebat:

Salut! Acum ceva timp am avut un vis super ciudat si l-am impartasit aici, dar aseara am visat, ca acel vis il povesteam unui prieten. Mie mi se pare putin ciudat pentru ca nu am auzit niciodata astfel de vise, un vis in care povestesti alt vis, pe care l-ai visat de asemenea si mi se pare putin ciudat. Ati patit si voi vreodata ceva de genul sau doar eu? (Nu prea ma descurc cu exprimarile, daca m-am exprimat putin mai gresit va rog sa ma scuzati).

7 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Stai linistit, nu te mai bulversa cu visele astea, ca eu am avut vise si vise care mai de care mai complicate, intortocheate, ciudate. Ma speriam atunci, ma intrigau, ma tot gandeam la ele si mi-am cam dat mintile peste cap cu ele, asa ca am zis sa nu le mai bag in seama si ce o sa visez visez, a doua zi trec peste, si mi-am schimbat si stilul de viata, mi-am schimbat gandirea in bine si de atunci visez frumos: ca sunt cu prietenii ca ajut oamenii, si ma trezesc cu o energie buna dimineata.

| foxsilver a răspuns:

Cu totii am avut experiente ce in aparenta par ciudate, dar pe care savantii au incercat sa le explice in mod logic.
Unul dintre acesti savanti ( si cel mai cunoscut) a fost Sigmund Freud, medic neuropsihiatru.
Daca te preocupa acest subiect iti recomand sa citesti cel putin acest articol:
https://adevarul.ro/......index.html

| 1997onur a răspuns:

._.

| Celestina003 a răspuns:

Bună,visele sunt gândirea ta, atunci când dormi.Vin din ceea ce noi am trait, ne gândim și se întâmplă in somn.

| existential a răspuns:

Da. Cred ca se poate datora unei stari de constiinta putin mai profunde.
Adica in timp ce dormi realizezi ca visele exista. Povestesti visul cuiva. Totusi, nu iti dai seama ca exact in momentele acelea visezi.

| Gabriel2424 a răspuns:

Da, odată am visat ca m-am trezit si era dulapul deschis din camera si după m-am trezit in viața reală si dulapul era deschis.Alta data ca am căzut la nesfârșit in zbor, e normal.

| geani87 a răspuns:

Bună! Visele în general sunt ciudate! Nu prea știu ce să îți răspund, dar și eu am avut vise scoase din context și foarte dubioase.Dar cel mai probabil ai visat asta pentru că te-ai gândit mult la visul pe care l-ai avut înainte.