| Eleenix a întrebat:

Hey TPU. Ceva mă pune pe gânduri: Am terminat școala profesională iar acum sunt înscrisă la liceu seral și nu îmi place, simt că pierd timpul degeaba! Credeți că o să regret dacă mă las de școală? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde numai de tine.

Eu iti recomand sa urmezi cursurile in continuare.
Anii de scoala/liceu nu sunt un timp petrecut degeaba. Mie unul, mi-e dor de anii de scoala si de liceu, de colegi si de profesori. Am ramas cu amintiri frumoase.
Recomandarea mea este sa urmezi cursurile in continuare. Cum ai zis si tu, daca te lasi, ai putea regreta dupa aceea.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa ramai in scoala, poate se predau si lectii de reproducere umana, ca barza nu mai aduce demult copii, iar alintul si mangaierile nu lasa pe nimeni gravida.

| Nirvanaaa a răspuns:

Probabil la un moment dat, dacă ți se vor cere pentru un job, atunci vei regreta ca nu ți-ai terminat studiile.
Eu zic sa îl faci, ca nu strica.