| enamel a întrebat:

Cine are idei despre cum as putea decora clasa de craciun? Am si eu cateva, dar as vrea mai multe pareri. Cea mai inspirata primeste funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| averange a răspuns:

Draguta intrebarea.
Imm... Depinde de ce clasa esti, sunt la Arhitectura si am cat de cat o idee despre cum trebuie sa arata o clasa. Incearca sa pui bradul in mijlocul clasei despartind rindurile in mod simetric adica axa de simterie a clasei sa fie bradul insusi iar vis a vis catedra profesorului ( bradul trebuie sa fie in partea din spatea clasei).
Nu am sa iti impun o culoare. Insa este bine sa nu exagerezi cu cromatica alege 3 culori calde. Pentru a da impresia de iarna poti sa incerci sa "razi" niste polistiren sub brad. ( evident femeile de serviciu nu vor fi incintate).
Presupun ca aveti un concurs sau ceva in scoala, este important sau cel putin la fel de important ca aspectul, mirosul clasei, incearca niste bete parfumate(ai grija otusi sa nu dai foc la scoala)

Iti urez inca de pe acum craciun fericitlaughing

3 răspunsuri:
| enamel explică:

@atalyst: aia cu capul plin de matematica de unde ai scos'o?laughinglaughing

| enamel explică:

@atalyst:... e adevarulrolling on the floorchiar ca avem capetele pline de matewhistling

| MarYInna a răspuns:

De craciun se serbeaza nasterea lui iisus nascut in iesle pe paie. astfel paiele capata o semnificatie deosebita si totodata consider ca o grmajoara de paie asezate asemeni ieslei intr-un colt de clasa pe langa cu cateva forme din carton mari e o idee buna doarece ar fi un colt reprezentativ pentru craciun... desigur intr-o alta parte a clasei nu trebuie sa lipseasca bradul si eventual un mos craciun umflat... sau o saniuta.