| Babygirl90 a întrebat:

Suntem inscrisi(clasa I) la un concurs numit: Cum arata Mos Craciun in viziunea voastra? Si am vrea cat mai multe idei pentru un Mos Craciun Hawaian(mai traznit). Astept pareri.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Tu vei fi, sigur, cel mai deștept copil care va face cea mai scurtă compunere și pentru care, în mod categoric, trebuie să primești nota 10.
Compunerea ta trebuie să cuprindă următorul text:
Moș Crăciun nu există.
Dacă vei primi mai puțin de 10 poți reclama oriunde vrei și, mai mult de atît, ai voie să și dai în judecată pe acela care te va nota altfel.
De ce?
Pentru că, cu adevărat, Moș Crăciun
NU EXISTĂ.

| zurick a răspuns:

Sper cati place:
Cu strampii in picioare s-a trezit mosulica al nostru cu barba roz.De ce? Spiridusul Mitica in loc sa puna vopseaua intr-un loc sigur l-a pus in parfumul mosului. Poate va intrebati cum a ajuns vopseaua din sticla de parfum pe barba prostutului pe care-l iubesc? Ei bine ori spiridusii au vrut sa-i parfumeze barba ori i-au schimbat stilul ala fiind imbatranit.Acum danseaza, nu de alta da asa a aflat ca poate slabi.Inchipuit-va mos Craciun cu barba roz...

| Hexiled a răspuns:

Ar putea avea o camasa cu palmieri in mana sa tina un suc de ananas reni lui fac plaja, craciunita sa joaca cu barba mosului, mosul in loc de ho ho ho zice ho ho ho cu cu babele astea

| Babygirl90 explică:

Sunteti superbi! Multuneesc! Am uitat sa precizez k trebuie sa imbracam in mos si sa accesorizam un schelet din lemn(avem doar macheta)...