| σηℓууσυ a întrebat:

cum as putea sa am mai mult chef de invatat? Adica imi pierd rabdarea, orce imi distrage atentia si nu ma pot concentra mult timp sad.Dau Funda :*

1 răspuns:
| CapitanPufuletee a răspuns:

Cheful vine atunci cand chiar iti place ce inveti. De exemplu : ai vazut un film istoric cu muulta actiune si ti-a placut, banuiesc ca iti aduci aminte actiunea si cam ce s-a petrecut, ai fi citit la istorie despre acelasi lucru: nu ai fi memorat nimic desi era exact acelasi subiect happy Trebuie sa transformi acest "invatat" intr-un lucru interesant si care sa iti placa, sa iti starneasca curiozitate. Chiar si intr-o lectie care pare plictisitoare la biologie poti gasi lucruri interesante : stiai ca broasca testoasa poate respira prin fund? Si ca din doi parinti cu ochi albastri nu poate rezulta un copil cu ochii caprui, acesta fiind un bun test de paternitate (: Spor la invatat!