| lovem3 a întrebat:

Vreau si eu sa imi spune-ti ce suplimente alimentare pentru memorie cunoasteti folositi...pentru a te putea concentra sa inveti. pentru ca acum este perioada cu bacul si sincer nu ma pot concentra cu toate ca elimin orice sursa ce mi-ar distrage atentia televizor calculator muzica telefon etc.nu reusesc sa ma concentrez pe invatat (ma refer la interminabilele comentarii la limba romana). Voi cum va concentrati sau ce folositi si daca folositi va rog sa imi spune-ti si daca acel produs are efecte secundare mai ales daca poate ingrasa. va multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ajna a răspuns:

Ce ti-au scris ceilati este corect, nu incerca acum lecitina, pentru. ca este cam tarziu, trebuia de la inceputul clasei a XII-a. Acum insa e bine pe langa Ginco Biloba(care intensifica circulatia extremitatilor, inclusiv emisfere cerebrale), vit. B12, B6, potasiu si Magneziu(forte important)> Mult succes iti doresc!winking
Nu uita de pauzele de "aerisire" atat fizic cat si psihic!

| Madaliinaaa a răspuns:

Iti recomand Memo plus. Isi fac rapid efectul.Foloseste si verisoara mea.Nu ingrasa, si nu are efecte secundare.

| tapeee a răspuns:

Memoplus, nu ingrasa.
In orice caz, pentru a ramane concentrata incearca sa citesti un comentariu, 2, iei o mica pauza. Citesti in mai multe "reprize" in timpul zilei...

| Fαntαsy a răspuns:

Incearca produse pe baza de Ginkgo Biloba. eu am luat o cutie de la "dm" (un magazin cu medicamente naturiste). Pe ambalaj scrie: "...capsulele au constinut de substante vitale ajuta creierul sa functioneze cu cote optime. Extractul gikgo contine substante pe baza d eplante secundare, care detin caracteristici antioxidante, protejand pe aceasta cale celulele de oxidare.etc etc. Suplimentii alimentari nu trebuie sa fie folositi ca si inlocuitori ai regimului alimentar echilibrat si diversificat." cam atat ce era important.

Poti opta si pentru MemoPlus, dar pe acela nu l-am incercat si am considerat ca asta e mai bun fiind produs cu ingrediente naturale:

http://www.google.com/......tp?/imgres

numai ca al meu e pe baza de Chaolin si vitamina B :) citeste mai multe despre acesta planta. am vazut ca exista si ceaiuri;)

| tpuuserd a răspuns:

Stiu ca MEMOPLUS te ajuta sa merorezi in ultima clipa, este foate bun din cate am auzit.sau daca nu iei lecitina.le poti gasi la farmacie.bafta la bachappy