| Euuuuuuuuuu3t a întrebat:

cum e cand te muti in alta tara in alta scoala cu copii straini pentru cei care s-au mutat cu familia lor intr-o tara cum este ...va obisnuiti repede ati mai intalnit si copii romani? eu in Anglia ma mut....banuiesc ca e bine nu? multumesc dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| R3dEyE a răspuns:

Eu am facut un an de scoala in Italia. M-am acomodat foarte usor. Eu sunt o fire calma, iar acest lucru i-a atras pe colegi spre mine, m-au bagat in grupurile lor, facandu-mi astfel acomodarea extrem de usoara. Cu baietii imparteam dragostea pentru A.C Milan si Dragon Ball, iar fetele, au venit pur si simple spre mine, fiind atrase de felul meu de a fi.

PS: Daca vrei sa te acomodezi usor, trebuie, doar sa iti vezi de treaba ta. Sa incerci sa comunici cu ceilalti, dar sa nu fii prea insistent. Daca ai noroc, vei da de colegi de treaba, care te vor ajuta sa te adaptezi. Bafta!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Aproape sigur vei avea colegi si de nationalitate romana. Iti doresc sa fie asa pentru a avea cu cine discuta.Pa,pa.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

O sa fie greu la inceput pana te obisnuiesti dar nu din prima. Trebuie sa te familiarizezi cu locul dar o sa iti placa odata cu trecerea timpului.

| Lrc_Teodor_1996 a răspuns:

Eu sunt in Grecia (de 5 ani ) a fost prima luna destul de greu dupa doar o sa iti fie dor de ai tai de acasa (prieteni etc ) si o a fie iar putin pana ce afli cum se comporta cei din jurul tau cel putin eu asa am facut. In Anglia este si diferita engleza fata de engleza care o vorbim noi daca ai rabdare eu zic ca o sa fie totul bine in sensul sa astepti sa vezi fiecare ce ar vrea de la tine.

| qKiddu a răspuns:

Deci, o sa-ti fie greu o luna, doua pana te acomodezi cu scoala, colegii, evident ca o sa ai colegi romani. O sa-ti fie putin greu pana inveti limba...dar dupa nu o sa mai ai probleme. Sa nu te sperii ca invatamantul aici este asa de dur, este mult mai usor ca in Romania
Prin ce zona a Angliei o sa te muti? Eu stau zona Barking.

| Euuuuuuuuuu3t explică:

Heei oricum nu e vorba de prieteni...ei vin si pleaca oricum prieteni adevarati nu mai gasestiwinking

| Euuuuuuuuuu3t explică:

QKiddu in Londra in Holmes Chapel