| Roby669 a întrebat:

Cum ma pot concentra mai bine la testele la mate? Imi place matematica, dar nu pot sa zic ca e viata mea. Pur si simplu la teste fac gafe.In rest, cand fac acasa sau la meditatii gresesc foarte, dar la teste sunt "la pamant". Stiu sa calculez, stiu sa fac exercitii grele, dar gresesc la cele usoare. Ce pot sa fac sa ma concentrez mai bine?

1 răspuns:
| Nudamnume a răspuns:

Mananca ciocolata inainte de test de preferat cea amaruie pentru ca cacao din ciocolata contine glucoza care ajuta neuronii din creierul nostru.Glucoza este benefica, eu am luat 8 la doua teste de mate si am mancat ceva ciocolata crede-ma ca nu glumesc, macar incearca si vezi ce iese.Succes!