| GabiArtene a întrebat:

Salut,cum as putea sa inteleg mai bine matematica? Mama mea mi-a luat meditator, cand fac cu el exercitii..inteleg. dar cand ajung acasa nu mai stiu sa fac nimic. si mereu cand trebuie sa imi fac exercitiile la mate sau niste teme pentru meditatii imi este sila sa le fac si nu imi place. Var rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie ca imediat cum ajungi acasa sa reiei, cu pixul si hartia, cu caietul inchis toate exercitiile lucrate la meditatie si sa le faci de capul tau (chiar daca asta iti poate lua 3-4 ore). De asemenea, trebuie ca pe langa ce lucrezi la scoala si pentru scoala, la meditatie si pentru meditatie sa mai lucrezi, tu pentru tine, macar o ora pe zi (desi ar fi mai bine doua ore). matematica se intelege prin munca, nu exista alta solutie decat sa faci multe multe probleme si la fiecare sa iti bati capul pana o rezolvi (sigur, asta dupa ce ai invatat la perfectiune teoria).

1 răspuns: