| adinacristinaalina a întrebat:

Sper sa nu interpretati gresit treaba asta.
Sunt clasa a 12 a si evident, dau bacul. Sunt la un liceu tehnologic si acolo se da bacu din mate. Buun. Mie de fel nu imi place matematica si nici nu inteleg mare lucru din ea. Menționez ca nu am problema asta cu biologia si romana.
Cand am ora de matematica pur zi simplu parca nu ma pot concentra aproape de loc la ceea ce ni se preda si pot spune ca "ma apuca somnul" si la ore cat si la meditatii si nu pot retine mare lucru. M am gandit ca poate nu stiu eu cum sa invat matematica sau daca sa iau lecitina sau memo plus sau orice altceva...
A mai trecut cineva prin asta? Sfaturi?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lecitina nu interacționează cu matematica. Doar exercițiile făcute "in draci", zi-de-zi până la bac.

Asta, dacă vrei să-l treci

| adryang78 a răspuns:

Nu faci nimic cu lecitina. Chiar dacă nu ai înclinație spre matematică, este indicat să faci meditații anul acesta, să ridici nota la BAC. Succes!

| aaanamariaaa a răspuns:

Asta cu suplimentele ajuta foarte puțin. Eu te as sfatui sa faci pregătire, sa iei macar un 5, si compensezi cu biologia și romana sa crești media. Sau dacă nu, chiar sa te transferi la o clasa cu profil uman(parca), unde se da ori istorie/logica nu mai știu ce. Nu e mare tragedie, ultimul an, țelul e sa iei bacul bănuiesc, colegii dacă țin la tine, o sa țineți legatura.