| Flllaaa a întrebat:

Cum sa atrag un baiat de 27 de ani? Il iubesc de multi ani, doar ca el nu-si da seama cat de mare e iubirea mea. Ne intelegem super bine, il stiu dinainte sa am 1 an cred, e vecinul meu. Cum sa va spun cat il plac?! Muuuult il plac! Mereu a fost dragut cu mine, de cand eram mica, atunci aproape in fiecare zi ma duceam la el, dar si acum e la fel de dragut. Ma ajuta cu orice, ma mai ia cu el cand iese cu prietenii lui, imi ia si apararea in fata parintilor mei. Este baiatul de care am spus in intrebarea pe care am pus-o de dimineata.

Acum ca v-am spus pe scurt despre ce-i vorba, cum sa procedez?
Sa-i spun direct ce simt pentru el? Am mai incercat, dar i-am spus-o asa mai in gluma. N-am avut curajul sa i-o spun serios.
Cum sa transform o relatie de prietenie in una de iubire?

5 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Vad ca nu te deranjeaza sa i-o spui direct, da, i-o spui direct ca sa-ti iei aceasta piatra de pe inima. Insa nu stiu ce sa zic, el cu 10-11 ani mai mare decat tine... Daca iese bine, daca nu macar sa stii ca sa-ti cauti altul! tongue La varsta ta cred ca vezi o multime de baieti frumosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faca un barbat de 27 de ani cu o copila mai? ala are nevoie acum de nevasta si in cativa ani copil. nu are nevoie de un copil care sa il creasca, adica tu.

| Flllaaa explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi place raspunsul tau. Nu ma ajuta cu nimic. Poate ca el nu are nevoie de mine, dar eu am mare nevoie de el. Si l-am intrebat pe el si nu vrea sa faca copil prea curand si nici sa se casatoreasca. Daca avea asa ganduri nu stiu daca-l mai placeam, ca eu nu vrea sa fac copil nici sa ma casatoresc. Si sa stii ca nu-s un copil pe care trebuie sa-l creasca el si chiar daca as fi si n-ar avea cine sa aiba grija de mine, el ar face-o pentru ca e un om foarte bun si ma si place putin, doar ca vreau sa-l fac sa ma placa mult asa cum il plac eu pe el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Flllaaa):

"Nu-mi place raspunsul tau" cred. inca ai o mentalitate de copil, din punct de vedere mental. esti un copil care restul la varsta ta, doar prin visele tale ca un barbat in toata regula poate avea setimente adevarata fata de o fata care daca era cu 3 ani mai mica, ii putea fi copil legitim. maturizeaza-te si cauta ceva pe langa varsta ta. o fi zis el ca nu vrea copii acum, dar nici macar nu era ala subiecutul "forte". ala are nevoie de o femeie la 24-26 de ani, pe picioarele ei. in la inceputul liceului.tu cred ca nu pricepi bine realitatea

| AndyAndrey01 a răspuns:

Daca nu poti a-i spune direct fata in fata spune-i-o direct prin alte mijloace