| dani97 a întrebat:

cum sa imi fac curaj sa ii spun unei fete,, TE IUBESC". sunt indragostit maxim de ea si nu am curajul sa ii spun. chiar daca ma va refuza, macar vreau sa fiu impacat cu gandul ca am incercat crying

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca ar fi o greseala.Mai bine alege o floare frumoasa si ofera-i-o, si in acelasi timp ii poti spune:,, vrei sa fi prietena mea?,,

| MadalinaaIoana a răspuns:

Buna!
Nu este bine sa procedezi asa. Daca ii spui asa direct ca o iubesti, o sa o faci sa se rusineze si nu o sa iti dea nici un raspuns. ( o sa se rusineze si daca ea te place, si daca nu, ca ii e rusine sa iti zica ca nu te place, adica nu vrea sa te faca sa te simti prost )
Trebuie sa vorbesti cu ea ( pe mess, la scoala unde vrei tu ) dar sa vorbesti mai mult sa o intrebe ce ii place ei sa faca, de ce cantaretii ii place, asa ma rog, si dupa aia o intrebi daca te place si ii spui ca tu o placi pe ea ( sa nu ii spui din prima ca o iubesti )
Sper ca te-am ajutat