| Andrei1811 a întrebat:

totul incepe asa, sunt indragostit de o fata de ceva timp, tot vorbim, fata e super buna cu mine, ma alinta, imi zice ca am ochi frumosi, mai multe dragalasenii. Acum mi-am facut curaj sa ii spun ce simt pentru ea, chiar daca sunt sigur ca o sa ma refuze, cred ca place pe altcineva, dar eu totusi as vrea sa incerc, ca daca nu as incerca as suferi mai tare decat daca m-ar refuza. Eu m-am gandit sa o scot la o plimbare prin parc(Acum ca e inflorit) o astept cu flori si ciocolata, dupa ce ne plimbam ii iau manutele ei la mine in mana si sa ii zic ce simt pentru ea. Aici e problema, cum as putea sa ii spun intr-un mod in care daca tot ma refuza, tot sa o sensibilizeze ce i-am zis, macar de ma refuze sa fie innebunita dupa ce i-am zis. Deci niste sugestii de mesaje? Ceva mai lung, nu vreau sa ii zic doar "Te iubesc"......Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Atlas33 a răspuns:

Apuca-te acasa si scrie un biletel mai lung, despre ceea ce simti, ce speri ce doresti..iei un trandafir rosu si legi biletelul de el.o astepti si-l oferi..incearca sa fii altfel,iesi din tipar, fetele sunt innebunite de scrisorile de dragoste si trandafiri rosii. da, stiu nu stii ce sa-i scrii. Asculta, am ales calea scrisului fiind mai lesnicioasa, doar asa iti pot spune tot ceea ce simt ce sper si ce doresc fara a fi intrerupt de altcineva.Nu stiu de ce si nici pentru ce ai devenit parte intregitoare din mine,si nici nu ma framant sa aflu asta.te voi numi,,tu,,fiindca imi esti draga si-as vrea sa stii ca eu nu am mai iubit pe nimeni de mult,de un foarte indelungat timp si nu stiu de mai sunt capabil de asta, dar daca ar fi sa mai iubesc, cu siguranta as vrea ca tu sa fii iubita mea.o sa fie distractiv, va citi va zambi te va privi oachesa,, va fi frumos o sa vezi.si tot asa ii vei mai scrie adeseori, pentru ca ti-o va cere ea cu siguranta.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

De ce cred ca o sa te refuze si o sa-ti spuna ca te place doar ca pe un prieten/frate?
Nu stiu...
Oricum, eu zic sa renunti la ideea de flori si ciocolata, de ce? Pentru ca daca nu i-ai mai dat pana acum (exeptand acele ocazii in care chiar trebuie sa-i dai flori si ciocolata) cel mai probabil o sa se sperie si nu o sa mai fie in apele ei, o sa fie destul de ciudat sa te vada cu flori si cel mai probabil o sa incerce sa evite orice lucru "Stanjenitor".
Cel mai bine ar fi sa te comporti normal, iar la sfarsit te oferi sa o conduci spre casa, iar cand ajungi aproape de casa ei ii poti spune ce simti, fara chestii siropoase, ii spui direct ce simti pentru ea.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca iese cu tine inseamna ca te place, nu ca prieten.(presupunand ca sunteti numai voi doi)
ar trebui sa renunti la ideea de a ii cumpara flori si ciocolata.ia-o in brate(intr-un mod decent) si spune-i ceea ce simti.
de ce sa o iei in brate? pai, daca sta in bratele tale inseamna ca va accepta propunerea ta si va iesi cum vrei tu. daca nu va sta si va iesi din bratele tale inseamna ca nu te place si nu mai trebuie sa-i spui ceea ce simti pentru ca te va refuza