| NuConteazCineSunt0 a întrebat:

Poate suna putin ciudat dar mnaa...Cum pot sa imi revin? A murit un prieten si nu pot sa trec peste. Am incercat sa ascult si muzica, sa dansez si cand imi amintesc imi vine sa plang si dupa toata ziua sunt trista...P.S

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Stiu cum e am patit si eu atunci cand mi-a murit un fost iubit.
Incearca sa te linistesti si o perioada sa eviti locurile in care va vedeati, sa iti petreci timpul in compania persoanelor dragi care sa te binedispuna.

| danay72 a răspuns:

E normal sa suferi. Ideea e să nu staruiesti cu mintea asupra acestui lucru. Gandeste-te la altceva. Dar in timp te vei simți mai bine. Nu uita ca o inimă veselă înseninează fața.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca timpul le rezolva pe toate, atunci cand ai momente de acest gen nu prea reusesti sa te gandesti la alt ceva.Fa lucruri care iti plac momentan si o sa iti revi in cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca la majoritatea oamenilor chestia asta se rezolva in timp. Durerea se atenueaza.Nu e o metoda magica ca sa iti revii.Doar astepti si incerci sa nu te mai gandesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te obisnuiesti cu gandul in timp. Trece. Mi-a murit si mie acum cativa ani o prietena buna.

| Nevroza a răspuns:

Odata cu timpul dispare ce e rece... E normal sa fi asa deoarece acel om ti-a fost aproape si oarecum v-ati legat si sufleteste si acum suferi. Ai rabdare, din pacate omul cand moare se uita foarte repede stiu asta. Acum depinde, nu trebuie sa suferi deoarece esti tanara si ai viata inainte. Gandeste-te ca prietena ta vrea sa te vada fericita, nu trista!

| NuConteazCineSunt0 explică:

Va multumesc tuturor