| marius_8727 a întrebat:

Cum trebuie sa arate o formulare scrisa catre director pentru a ma muta la o alta clasa?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice cerere se incepe prin a-i indoi partea stanga la 3 centimetri. Titulatura se scrie la 1/3 din pagina.
DOMNULUI DIRECTOR AL LICEULUI TEORETIC NR.2 AVRAM IANCU,

Subsemnatul(a) ________________ (se trece numele si prenumele), domiciliat(ă) în _________

având CNP___________, în anul şcolar 2011-2012 înscris în (se trece nivelul studiilor, forma de învăţământ, clasa, profilul, unitatea de învăţământ), vă rog să aprobaţi transferul la____________, datorita faptului ca (se trece motivul).

Jos in partea stanga se trec:

Data: Semnătura,

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu placere! Daca te-am ajutat puteai sa-mi multumesti ori cu funda ori cu una din caracteristicile de folositor sau inteligent.