| marius_8727 a întrebat:

Cum trebuie sa arate o formulare scrisa catre director pentru a ma muta la o alta clasa?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Formularea catre director este, de fapt, o cerere de transfer. Intrebi la secretariatul scolii daca nu au formular special pentru cererea de transfer. In caz ca nu au, cererea va trebui scrisa de unul din parintii tai astfel: Ca titlu se trece
Domnule/Doamna Director,

Subsemnatul ________, domiciliat in ________, str. ______, nr.___, va rog sa aprobati transferul fiului/fiicei meu/mele _________________________, elev(a) din clasa _______ in clasa______din cadrul Scolii/ Liceului__________.
Mentionez ca solicit transferul din urmatoarele motive:________.

Data Semnatura,

Eventual poti intreba la secretariat, daca doresc o anumita formulare. Succes! Sarbatori fericite!

| Danyelusha a răspuns:

Pai din cate stiu eu, un parinte de al tau trebuie sa se duca sa faca aceasta cerere. Dar daca chiar vrei sa faci o formulare poti incepe cu : "Stimate domn/doamna Directoare, as dori ca copilul meu, elevul...(numele tau) sa ie mutat in alta clasa, deoarece... ( Si aici trebuie sa zici cateva motive pentru care vrei sa te muti.) Dar mai o sa dezvolti tu scrisoarea. Si la sfarsit sa multumesti si iti trebuie semnatura parintelui sau a tutorelui.
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| Judoka a răspuns:

Salut...pai prima data iei o coala a4 si incepi si scrii ca titlu : cerere
, apoi in urmatorul rand scrii : Subsemnatul/a... domicilat in ________, parinte al elevului _____ din clasa _____ rog a-mi transfera copilul din clasa____in clasa _____ si la sfarsit scrii asa sub toate astea multumesc si sub multumesc scrii in stanga data si in dreapta semnatura parintelui happy