| selysol a întrebat:

cum vi se pare numele de alexandra (dau funda) mie mi se pare prea invechit desi il port straight face voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| AnneAna a răspuns:

El nu este invechit, el(numele) este mai popular, dar mie cel putin imi place pentru ca poti fi strigata alex sau ale... si multe persoane dragute poarta numele acesta. de asemenea semnificatia lui este:
1) pentru fetele cu aceste prenumefrecvent intalnite, toate usile lor sunt deschise. lumea le va tine usor minte numele si isi va aminti oricand de el.de aceea fetele care poarta numele din categoria celor populare au mari sanse sa realizeze ce si-au propus si sa faca o cariera de succes in domeniul ales de ele
2) fire puternica si energica, cu multa vointa
3) ai multa incredere in tine iar asta te transforma in iubita perfecta. esti o persoane stabila, riguroasa si ordonata careia nu ii plac schimbarile de plan. iti indeplinesti incet obiectivele, dar cu maxima seriozitate, ceea te face sa fii apreciasta. partea negativa este ca esti o persoanainhibata si reticenta la schimbari

sper ca te-am ajutat big grin

4 răspunsuri:
| KaRy a răspuns:

Nu mi se pare invechit, mi se pare prea des intalnit happy darrr...imi place kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E natural sa ai o problema cu numele tau, toti avem...
Mie imi place, e intr-adevar comun, dar e un nume frumos, clasic si universal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E natural sa ai o problema cu numele tau, toti avem...
Mie imi place, e intr-adevar comun, dar e un nume frumos, clasic si universal.
"Numele Alexandru si Alexandra reprezinta forme latinizate ale numelui grec Alexandros ( Αλεξaνδρος ), semnificand "aparator/protector al oamenilor", derivat din verbul grecesc "alexo" ( aλεξω ) cu sensul de " a apara, a ajuta" si sunbstantivul "barbat " ( aνηρ )"

Read more: http://godessdiana88sex1.blogspot.com/......logia.html

| 4n0NlmUs a răspuns:

Stimate Alexandra, ii parerea dvs. nu a noastra, noi numa dam asa "cu banul" da numa parerea ta conteaza, sper sa imi dai funda!