| Matei_Gabriela_2000 a întrebat:

big grin
Am un foarte bun prieten care ma striga bibi rebela (eu de halloween am fost pisica..bibi inseamna pisica in rusa) si eu nu stiu ce porecla sa ii dau..ma ajutati?

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

De ce simti neaparat nevoia sa ii spui cumva anume doar pentru ca si el iti spune cumva? Lasa-l decat pe el sa o faca si atat.winking

| mihai69 a răspuns:

„... bibi inseamna pisica in rusa"
Zău?!? atunci Кот, кошка, котенок ca naiba or fi însemnând?!?

| RainmakerX a răspuns:

De unde stii ca inseamna pisica in rusa si ca nu se refera la sensul celalalt? :)

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=bibi&defid=4164555

"Dragostea vietii mele", hai ca suna mai bine decat pisica. :>

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Unde este L1feDRAIN când ai nevoie de el să traducă.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat de adevarat laughing

| Gunoi a răspuns:

Pentru asta există google, dicţionare etc laughing
ex nelu purcelu