| anonim_4396 a întrebat:

De 2 ani am niste cosuri (extrem de multe) si am incercat sa scap de ele dar nu am putut(am folosit gheata,miere, usturoi, diverse creme, chiar si o masca faciala tot ce am gasit pe net dar degeaba) va rog, cum pot scapa de cosuri in max 1 luna? !

Răspuns Câştigător
| Horus35 a răspuns:

De cosuri nu se scapa daca te dai o data si astepti minunea sa se întâmple. E ceva ce apare din interior așa ca de acolo trebuie să începi. Eu am observat ca atunci când mănânc ciocolată și alte prostii, imediat îmi apar. Încearcă să renunți la astea sau să le rărești (deși nu sunt cauza principală). Dacă ai coșuri îți recomand să acorzi o atenție deosebită feței în fiecare dimineață. Tine fața curată pe parcursul zilei pe cat e posibil. Poți să îți iei un săpun special cu care să te speli sau o cremă cu care să te dai în fiecare zi în funcție de ce e mai bun pentru pielea ta.

| anonim_4396 explică (pentru Horus35):

Ms!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă ai încercat toate metodele posibile și nu au funcționat atunci e cazul să mergi la un dermatolog.

| qwertpro a răspuns:

Salut,iti recomand sa consulti medicul dermatolog, deoarece cauzele aceneei sunt foarte multe si nu le poti depista de unul singur.Personal am incercat si eu toate sfaturile de pe internet, toate mastile si cremurile pentru acnee, am incercat sa consum cat mai putine dulciuri, desi nu a ajutat cu nimic, iar situatia nu s-a imbunatatit timp de 7 ani. Abia nu de mult am aflat ca cosurile imi sunt provocate de bacteria stafilococ si tot ceea ce am facut eu era in zadar, deoarece trebuie sa urmez un tratament cu medicamente, vaccin si unguente speciale.