| amdr001 a întrebat:

deci... in cateva zile, mai exact pe 15 septembrie, eu si cu o prietena facem 9 ani de cand suntem in aceeasi clasa, nedespartite, aman2 suntem fete, insa nu stiu ce as putea sa ii cumpar cadou de aniversare. deci de la gradinita pana acum, am fost colege, ce as putea sa ii iau? ea fiind acum si cea mai buna prietena...

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! mi s-ar parea foarte dragut sa faci un album cu poze cu voi doua inca de cand erati micute la gradinita si pana in prezent, cand sunteti domnisoare si oricum dupa noua ani d eprieteneie cred ca stii ce gusturi are, ce gen de fata e si ce lucruri apreciaz. ca sugestii, ap langa albumul d epoze, iti spun ca i-ai mai putea cumpara si ceva finut si deosebit, ca de exemplu parfumul ei preferat, o rochie sau bluza in culoarea ei preferata si intr-un model dragut, potrivit stilului ei vestimentar, o trusa completa de machiaj sau o trusa completa de manichiura care sa contina si 5-6 nuante de oja, o carte buna, din genul ei preferat si din domeniul ei preferat pe care sa-i scrii o dedicatie celei mai bune prietene, in care sa-im spui ce mult tii la ea si cat de mandra esti sa ai o asemenea prietena si cat d eimportnata e pentru tine prietenia voastra, un CD cu muzica preferata, un aparat foto daca nu are deja unul performant si iti permiti sa-i iei unul sau orice aparat pe care stii ca si-l doreste si numai daca ai avea posibilitatea sa i-l cumperi, sau niste vouchere la salonul de cosmetica /coafura/manichiura-pedichiura pe care il frecventeaza sau pe care il frecventati amandoua. Ai putea sa-i daruiesti un pui de catel sau pisica daca stii ca isi doreste un animalut de companie si nu are deja unul si stii ca ar lasa-o si parintii ei sa tina un animalut in casa...asta sunt ssigura ca i-ar lasa o impresie placuta si ar face-o fericita, ajutand-o sa-si indeplineasca o dorinta. Ai puteCred ca esti fericita a ia o prietena de atata timp si av doresc sa aveti o prietenie cat mai lunga si frumoasa, sa fiti mereu sincere una cu cealalta si sa ii alegi cadoul perfect.

1 răspuns:
| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Poti selecta mai multe poze cu voi de la gradinita pana acum si le poti pune intr-un album.
Daca va cunoasteti de 9 ani ar trebui sa stiti in mare parte ce va place, deci ce fel de lucruri doreste. Spre exemplu : cumpara ceva personalizat cu numele ei si al tau sau ceva de genul,, cele mai bune prietene ''... din astea. Daca ii plac parfumurile ia unul cu aroma ei preferata. Daca ii plac bijuteriile, un lantisor sau o bratara pe care sa scrie ceva semnificativ ar fi dragut.
Bafta!winking