| AnnaMaria123311 a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa mea. Vorbeam mereu in pauze si ne intelegeam foarte bine chiar mi-a si spus ca, cu mine se intelege cel mai bine. Inainte cand veneam la scoala ne imbtatisam, cand luam note mari la del.El este nou in clasa noastra si acum a inceput sa vorbeasca mai mult cu ceilalti colegi iar acum nu mai vorbim deloc. Acum cateva luni am fost de serviciu pe scoala si urmeaza sa fim din nou luna viitoare.
VA ROG SA MA AJUTATI! Sa ii spun ca il plac?
Ce putem face cat timp suntem de serviciu?

2 răspunsuri:
| Horusss a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bine este sa ii spui ca il placi atunci când esti doar tu si el,comunicarea este cheia, nu trebuie sa iti fie rusine sa iei initiativa, mai nou am observat ca baietii sunt mai timizi, iar daca tie chiar iti place, actioneaza!
Sper ca te-am ajutat.

| Panda33 a răspuns:

Ar fi bine sa ii spui ca il placi intr-un loc mai retras (da e bine si cand sunteti de serviciu daca e într-un loc retras)ca sa nu te auda toata scoala, dar ai multa grija nu vrei sa fi umilita de ceilalti.