| alessandra10 a întrebat:

E normal sa am vergeturi la 14 ani? Am citit ca apar din cauza cresterii bruste si nu e ceva atat de anormal...nu stiu ce sa cred..am mai citit si ca acestea cauzate de crestere dispar cu timpul.E adevarat? Va rog sa-mi recomandati si niste creme anti-vergeturi, sa-mi spuneti ce sa mananc si ce exercitii fizice sa fac.Dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| xPiitiicaOx a răspuns:

Hei... stai linistita. Aceste vergeturi (albe) sunt cauzate din cauza unei cresteri bruste sau cel mai sigur din cauza ca ai slabit, sau muschiul ti sa lucrat. Vor disparea ele cu timpul, nu te speria. Eu am folosit crema de la Vichi. e foarte buna... In timp ce faceam acest tratament cu crema, dupa 30 de minute faceam fandari, fiindca la mine erau pe partea pulpei superioare. Nu iti trebuie nici un regim pentru vergeturi. Cu crema asta iti vor disparea imediat. Sper ca te-am ajutat. Pa, pa! :*

| alessandra10 explică (pentru xPiitiicaOx):

La mine sunt pe fund si pe coapse.tu ai scapat definitiv? si cati ani ai? happy oricum, mi-ai dat sperantelaughing mersi happy

| xPiitiicaOx a răspuns (pentru alessandra10):

Am scapat definitiv de ele, si eu am avut unde ai tu... Am 16 ani.

3 răspunsuri:
| biafresh a răspuns:

De vergeturi nu se scapa. Doar pot fi prevenite. La un momendat o sa isi schimbe culoarea din rosu in alb si o sa devina foarte greu de observat, dar stai linistita 1 din 2 femei au vergeturi. Si eu am pe un picior si pe fund, dar mi-a fost greu sa le observ. Aceste vergeturi pot aparea si din cauza ca nu mananci ceea ce trebuie. Iti recomand sa mananci ardei, ajuta la facerea colagenului.

Apropo si eu am 14 ani si am vergeturi de la 12 ani.