| Anee890 a întrebat:

As vrea sa stiu cat de normal este sa apara vergeturi pe sani si coapse, mentionez ca nu din cauza sarcinii sau a ingrasarii.Am citit ca 70% dintre adolescente prezinta astfel de probleme, puteti sa imi spuneti cauza?

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| zzzupduck a răspuns:

Si eu am. Astea apar daca te ingrasi sau slabesti brusc. Daca sunt rosii/mov dispar cu unguente, daca sunt albe nu mai scapi decat cu laser sau operatie.

| Anee890 explică (pentru zzzupduck):

Idee e ca nu m-am ingrasat sau am slabit...pur si simplu au aparut asa fara niciun motiv.