| Ioanantonia a întrebat:

Hey TPU,este adevarat ca la Tonitza se intra destul de greu,daca nu foarte greu?! Adica ce nota trebuie sa iau la examenul acela dat de ei ca sa pot intra, si de asemenea ce medie trebuie sa am in 5-8? Mersi anticipat.

1 răspuns:
| Tanya888 a răspuns:

Pai media din 5-8 nu prea contează. Media ta de admitere (5-8 +examene nationale) este de 25%. Si 75% media celor 2 teste: 1.desen. 2. pictura/sculptura. Deci ai putea avea media generală chiar si 3, atata timp cat la testele de aici ai note mari intri oricum. Media totala e in jur de 7-8.