| Larisaaaaaaaaaa2047 a întrebat:

Hey TPUhappy
Eu cu clasa mea avem o problema destul de nașpa ziccccchappy avem o colega caree miroase destul de urat, n-am vrut sa o jignim sau ceva, nu i-am zis nimic de rau, doar ca nu mai suportam sa stam in mirosul acela! Plus ca toata clasa era injosita de restul claselor, adica pentru ca ea mirosea mai urat, eu si colegii mei eram băgați în aceeași oală cu ea, gen toti eram considerati niste nespălati si rapanosi, asa ca i-am spus ca ar trebui sa si faca o baie...Nu am înjurat o, nu nimic...ea a început să plângă și s-a dus la dirigu' sa I zică că noi am umilit o sau nu stiu cum, el i-a sunat părinții despre care nu pot spune ca sunt prea cu capul pe umerihappy de exemplu tatăl ei a făcut pușcăriehappy acesta cand a venit la scoala ne a spus că dacă i mai spunem ceva ne omoară in bataielaughing) si sincer îl cred in stare, dar nici în mirosul acela nu putem sta. Si nu pot zice ca fata are probleme financiare, o duce chiar foarte bine, poate mai bine decat toata clasa la un loc, si nu cred ca ti trebuie prea multe ca sa te speli, oricum. ceva sfaturi
funda maree
PS. SCUZATI MA DACA VEDETI NISTE GRESELI GRAMATICALE, M AM GRABIT SA SCRIU...MULTUMESC

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil are o problemă hormonală și da, poate lua jignitor ce ați zis. mai bine îi ziceți la diriginte situația și să încerce el să găsească o soluție

| Larisaaaaaaaaaa2047 explică (pentru Adry05):

Am raspuns mai sus: dirigu ne a spus sa vorbim cu ea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hey,

Legat de parintii ei... asta este, nu ai ce sa le faci, si nu... nu o sa va omoare in bataie, nu are cum sa faca asta.

Cel mai bine ar fi sa vorbiti cu dirigul vostru, el ar trebui sa ia o decizie impreuna cu toti. Vorbiti cu el separat, nu in clasa cand este si persoana respectiva, poate asa o sa se ajunga la o rezolvare.

In rest, judecand dupa ce ai zis, comportamentul ei si al parintilor, nu prea exista alta solutie. Numai bine! ^_^

| ShaOfHatred a răspuns:

1: Eu consider că bine v-o zis tatăl ei.
2: Ați încercat să-i spuneți că vă deranjează și să încerce să schimbe ceva? Sau dacă ea se spală dar are probleme cu transpiratul, chiar îmi pare rău pentru ea. Că în cazul ăla nu poate face multe.
Also, aia clasă unită. În loc să îi luați apărarea și să o susțineți și să o ajutați, voi o demoralizați și marginalizați.

| Doru199999 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Buna gândire...
Stai tu in rahatul altuia doar pentru ca îți e coleg de clasa.

| Larisaaaaaaaaaa2047 explică (pentru ShaOfHatred):

Stai tu 4 ani de zile intr o clasa in care ti e si jena sa stai...am incercat si cu buna vorba..am vorbit separat, si chiar domnul Diriginte a spus că ar trebui sa I spunem noi. Nu i-am spus nimic de rau doar ca i am batut niste apropo uri intr-un fel
Gen ziceam: băieți dar vouă nu vi se pare ca miroase urat in clasa?
Cu speranța că o sa se simtă si o sa încerce macar sa faca un dus ceva.
Acum noi nu avem de unde sa stim ce probleme are ea, dar noi nu suntem nevoiți să mirosim toata ziua acel miros groaznic.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Doru199999):

Aparent, chiar cel mai greu e să fi om

| gratargratar a răspuns:

Poate nu e vorba de faptul ca nu se spala, ci poate sa aiba o dereglare metabolica. Transpiram in moduri diferite, si eliminam substante diferite. Exista boli metabolice care cauzeaza un miros mult mai puternic al transpiratiei, si mai ciudat. Spre exemplu, trimetilaminuria - subiectul emite un miros de peste atat prin transpiratie, cat si prin respiratie si urina.

| Larisaaaaaaaaaa2047 explică (pentru gratargratar):

Ne am gandit si la asta, asa ca intr o pauză, cand aveam ora de sport si ne am schimbat in vestiar, eu cu 2 colege am rămas ultimile, ii miroseau super nașpa hainele, nu vreau sa o jignesc sau ceva, dar după 4 ani ne am săturat si noi, si fata nu miroase rău mereu, de exemplu are zile in care miroase super normal, de exemplu asa a fost mereu
Luni- era bine
MARTI-LA FEL
si de miercuri începea să fie din ce in ce mai rau...Si chiar nu intelegem ce sa I mai facemhappy