| CopilNefericit a întrebat:

Am o mica problema, acum 2 zile m-am certat cu un coleg care a sarit la bataie, eu nevrand sa am probleme l-am lasat sa ma loveasca fara ca eu sa ripostez. I-am zis la dirigu... dirigintele a pus toata clasa sa faca proces verbal si se pare ca eu am cazut de prost... eram mai vinovat ca cel care a inceput sa ma loveasca. Recunosc ca l-am injurat dar si el si nu inteleg de ce am eu partea cea mai mare din vina. Vreau pareri merci!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Omul din greseli invata...alta data nu mai sta sa fi lovit...riposteaza sau du-te la directorul scolii nu la diriginte

| Kanato a răspuns:

Pai spune-i ce s-a intamplat cu adevarat. Si ca "Bataia e arma prostului" etc. laughing Si ai procedat bine. Nu ai dat in el si l-ai spus. Deci nu inteleg care e problema colegilor tai laughing) In orice caz daca nu e vina ta nu ai de ce sa te simti prost sau sa nu iti pese. (atata timp cat tu nu ai inceput cearta)laughing