| sofymadd a întrebat:

Hey TPU.Eu nu prea inteleg expresia in limba engleza "A fair exterior is a silent recommendation". Trebuie sa scriu eseu la acesta tema si n-am nici o idee. Poate imi explicati expresia si niste idei?

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

O poveste din exterior este o tacere recomandata. Cred ca se refera la faptul sa nu divulgi secretele altora.

| rolynight a răspuns:

Eu cam inteleg asa expresia: "Un exterior decent este recomandat", "fair" mai poate sa insemne si "atragator"( cel putin dupa opinia lui Google Translate).Ar trebui sa vorbesti despre cum oamenii judeca de exterior, si ca urmare este recomandat sa ai grija de el. Sper ca te-am ajutat.happy